Cyklistika

Hladový cyklista to neuhlídal. Přejedl se a během závodu vše poslal ven

Hladový cyklista to neuhlídal. Přejedl se a během závodu vše poslal ven
Cyklista Sam Bennet zvrací při závodu | Zdroj: Twitter / CyclingTips

Irský cyklista Sam Bennett sám sebe na své webové stránce označil za: "hladového po úspěchu". A na závodu v Belgii svým slovům nasadil korunu. Byl tak hladový, až se přejedl a obsah žaludku následně ukázal kamerám.

Bennett měl v nohách přes 200 kilometrů obtížné trati závodu Gent-Wevelgem. 33 kilometrů před cílem se stále držel devíti nejrychlejších a bojoval o vítězství, o které jej připravila vlatsní neopatrnost.

Bennett se přesunul na chvost peletonu a vzápětí před televizními kamerami několikrát vyvrátil obsah svého žáludku. Zvracející cyklista se stal hitem internetu.

Po závodě incident objasnil: "Chyboval jsem, během závodu jsem moc jedl. Bál jsem se, aby mi nedošlo palivo. Jenže jsem to přehnal a v poslední hodině jsem měl žaludek moc narvaný, což ostatně všichni mohli vidět."

I po ztrátě obsahu žaludku chvíli držel tempo s vedoucí skupinou, ale následně si kombinace prázdného žaludku s jízdou na hraně vybrala svou daň. Vyčerpaný Bennett nakonec dojel až na 55. místě.

Uvažujete nad novým kolem pro letošní sezónu? Raději si pospěšte. Rekreační cyklistika je nyní fenomén a výrobci kol nestíhají. Více se dozvíte v reportáži níže:
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události