Ostatní sporty

Remízový večer! Čtyři zápasy skončily smírně, uspěl pouze Aspinall

Šipkařská Premier League má za sebou první večer a v Milton Keynes tak bylo k vidění prvních pět zápasů. Bohužel bez světové jednička Gerwyna Price, kterého vyřadil koronavirus. Hned čtyři zápasy skončily remízou. Uspěl pouze Nathan Aspinall nad Glenem Durrantem.

Jako první se k terči postavil Natahn Aspinall a Glen Durrant. A anglický souboj vyšel o mnoho lépe mladšímu z dvojice. Ten si soustředěným výkonem došel pro vítězství 7:3. Průměr na tři šipky měl také o deset bodů vyšší a jednou se mu podařilo zavření 124.

Po nich se předvedl Rob Cross a nováček Jose de Sousa. A hodně blízko bylo velké překvapení a Portugalcovo vítězství. "The Special One" se dokonce dostal do vedení 6:4 a stačilo mu si pouze jednou udržet podání. To se nakonec nepodařilo a borci se tak rozešli smírně 6:6.

Související obsah

Třetí zápas svědl Petr Wright a Jonny Clayton. A k vidění byly opravdu parádní šipky. Hned několikrát borci zavřeli ve čtvrtém kole a "Snake Bite" se blýskl ještě jednou neuvěřitelnou věcí. Zavírání měl totiž sto procent a ani jednou tak neminul double! Nakonec se zrodila další remíza 6:6.

Po nich už nastoupil k terči náhradník za Gerwyna Price James Wade a proti němu Létající Skot Gary Anderson. A opět šlo o velmi vyrovnané utkání. Wade měl sice o dvacet procent lepší zavírání, ale Anderson zase dokázal zavírat vysoká čísla. Jednou dokonce 156. I tento zápas tak skončil plichtou a oba šipkaři tak berou bod.

Související obsah

Do posledního zápasu naskočila světová dvojka Michael van Gerwen a nováček v Premier League Dimitri Van den Bergh. Ze začátku to vypadalo, že si Nizozemský šipkař dojde pro snadné vítězství, ale Dimitri trestal každé zaváhání van Gerwena. Už to vypadlo, že si Belgičan dojde pro překvapivé vítězství, ale nizozemský fenomén dokázal zavřít 101 a oba si připisují bod.

Premier League pokračuje v úterý 6. dubna a 2. kolo můžete sledovat opět živě na stanicích Nova Sport 2 a Voyo.

Výsledky 1. kola Premier League:

N. Aspinall (ENG) - G. Durrant (ENG) 7:3
R. Cross (ENG) - J. de Sousa (POR) 6:6
P. Wright (SCO) - J. Clayton (WAL) 6:6
J. Wade (ENG) - G. Anderson (SCO) 6:6
M. van Gerwen (NED) - D. van den Bergh (BEL) 6:6

Letošního ročníku se neúčastní světová jednička a mistr světa Gerwyn Price, který byl pozitivně testován na koronavirus:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události