Hokej

Novinky v hokejové Plzni: Klub povedou trenéři z první ligy

HC Škoda Plzeň oznámila nové trenérské složení. Klub nyní povede Václav Baďouček, který dostal Vrchlabí do první ligy a následně do play off, a Miloš Říha mladší, který byl lodivodem Slavia Praha.

Klub náhradu za Ladislava Čiháka oznámila přes sociální sítě. “HC Škoda Plzeň představuje členy nového trenérského štábu! Hlavními trenéry se stávají Václav Baďouček a Miloš Říha a asistentem trenérů Tomáš Vlasák, trenérem gólmanů zůstává Rudolf Pejchar,“ píše se na Twitteru.

 

Baďouček má za sebou tříleté působení ve Vrchlabí, které dovedl do první ligy a v minulé sezoně nováčka dovedl do čtvrtfinále. Zkušenosti má ale i z nejvyšší české soutěže, kdy před deseti lety vedl Karlovy Vary. Nyní se vrací jak do extraligy, tak rodné Plzně, kde také strávil několi klet své kariéry. V roce 1997 také oblékal dres Draků ze Šumperka.

I druhý trenér Miloš Říha má zkušenosti z nejvyšší soutěže. Dříve vedl střídačku Dynama Pardubice, ale poslední roky spojil v působením v pražské Slavii v první lize. Tu v ročníku 2020/21 dovedl až do čtvrtfinále play off.
 

Hlavní trenéry doplní Tomáš Vlasák, který má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru, během které působil jak v tuzemské, tak i ruské, finské či švédské lize. A zkušenosti nasbíral také v NHL a reprezentačním dresu. Od roku 2015 působí v Plzni na manažerských či trenérských pozicích.
 

Související obsah

V klubu zůstává odchovanec plzeňského hokeje a trenér brankářů Rudolf Pejchar. O kondici hráčů se pak postará Jan Snopek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události