Fotbal

Inspektor UEFA navrhl potrestat Kamaru, proti Kúdelovi chybí důkazy

Inspektor UEFA navrhl potrestat Kamaru, proti Kúdelovi chybí důkazy
Glen Kamara Zdroj: Profimedia

Slavia obdržela zprávu inspektora UEFA, který měl na starost potyčku s údajně rasovým podtextem v zápase Slavie s Rangers. Na vyšší trest pro Kúdelu nejsou důkazy, zato Kamarovi navrhl disciplinární postih.

Pražský klub vydal tiskovou zprávu na svém webu krátce poté, co UEFA vydala vyjádření o probíhajícím procesu vyšetřování. Po udělení předběžného trestu Kúdelovi, inspektor navrhl postih i záložníkovi Rangers."Současně navrhl disciplinární postih Glena Kamary za jeho vážný fyzický útok proti Ondřeji Kúdelovi, k němuž došlo po zápase," stojí ve zprávě na webu Slavia.cz


Kamara je vyšetřován za napadení českého obránce v útrobách stadionu. Za fyzický útok mu dle článku 15 (g) disciplinární regulí hrozí stopka na pět zápasů či jinak stanovené období.
 

Související obsah

Inspektor případ shledal bez prokazatelného důkazu a předložil jej Kontrolní, etické a disciplinární komisi UEFA. "Vzhledem k tomu, že neexistují přesvědčivé důkazy ke stanovení obsahu poznámky Kúdely, není podepsaný inspektor schopen potvrdit, nebo vyvrátit popis události panem Kamarou nebo panem Zungou," stojí na webu Slavie.
 

Kúdelovi byl za urážku uložen provizorní trest na jeden zápas. Pokud se prokáže, že jeho slova měly rasový podtext, hrozí mu suspendace minimálně na deset zápasů či jinak specifikovanou dobu a možná je i finanční pokuta.
 

Za 90 minut hry se toho ve Skotsku stihlo odehrát opravdu hodně. Připomeňte si zápas Rangers vs. Slavia z 18. března:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události