Fotbal

Volání fanoušků vyslyšeno! Sparta prodloužila smlouvu s gólmanskou jedničkou

Volání fanoušků vyslyšeno! Sparta prodloužila smlouvu s gólmanskou jedničkou
Zdroj: Profimedia

Sparťanští fanoušci se mohou radovat! Vedení jim dalo po Velikonocích dárek v podobě prodloužené smlouvy se svým rumunským brankářem Florinem Nitou. Ten bude v klubu pokračovat do roku 2023.

Nita do Sparty přestoupil v zimě 2018. V posledních týdnech je jasnou jedničkou letenského celku a svými výkony to jen dokazuje. Nevšimli si toho pouze fanoušci, ale také vedení historicky nejúspěšnějšího českého klubu, které mu předložilo novou smlouvu.

33letý gólman bude ve Spartě pokračovat až do sezóny 2023. "Je to pro mě skvělý krok, pro moji rodinu také a doufám, že budu pokračovat v podobných výkonech. Rozhodnutí pokračovat jsem probíral i se svou rodinou a jsem moc rád, že ve Spartě zůstávám další dva roky," řekl pro klubový web po podpisu nového kontraktu.

Související obsah

Florin Nita je rodákem z Bukurešti. A v tehdejší Steaue získal v sezóně 2013/2014 titul. O rok později dosáhl dokonce na double. Než přišel do Sparty, nejprve se proti ní postavil za FCSB v 3. předkole Ligy mistrů. A také díky němu rumunský celek prošel dál. Nita dostal pouze jednu branku.

Sparta o prodloužení smlouvy informovala na sociálních sítích originálním způsobem:

V roce 2018 už se ale přesunul do Prahy natrvalo, a tam bude pokračovat i v následujících dvou letech. V lize zatím odchytal 67 zápasů a udržel 29 čistých kont. V evropských pohárech přidal sedm startů v rudém dresu a v domácím poháru tři. V loňském roce oslavil s týmem zisk MOL Cupu.

Už dříve si Sparta pojistila několik mladých hráčů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události