NHL

Další trejd v NHL! Chicago získalo z Floridy talent i ostříleného veterána

Další trejd v NHL! Chicago získalo z Floridy talent i ostříleného veterána
Zdroj: Profimedia

Ke konci přestupového období spolu uzavřeli poměrně obsáhlou výměnu Chicago a Florida. Blackhawks získali práva na perspektivního mladíka i ostříleného veterána. Opačným směrem putují dva Švédové.

Blackhawks získali Bretta Connollyho, 28letého mazáka se zkušenostmi z Tampy, Washingtonu, Bostonu a naposledy právě z Floridy.

"Posilujeme útočnou sílu se zkušeným borcem. Connolly je osvědčený střelec a může naší přední linii přinést určitou univerzálnost," řekl generální manažer Stan Bowman.

Spolu s ním přichází i 23letý bek Riley Stillman. "Je to mladý, fyzický obránce, jehož agresivní styl přináší do naší obrany jiný prvek," chválí si Bowman. Oba začnou aklimatizaci v "taxi sqadu".

Související obsah

Kromě toho získalo Chicago i čtvrtou volbu v nadcházejícím draftu a také práva na jednoho perspektivního mladíka Henrika Borgströma.

"Je to špičkový talent a myslíme si, že u nás může být velmi platný v budoucnu," okomentoval generální manažer.

Borgström se rozhodl letošní sezónu strávit doma ve Finsku. 23letý hokejista působí v IFK Helsinky a zatím nasbíral devatenáct bodů. Dříve odehrál na Floridě za tři ročníky 58 duelů.

Související obsah

Na Floridu putuje 25letý útočník Lucas Wallmark, který už vloni odehrál za Panthery devět zápasů a získal dva body. Předtím se poměrně dobře prezentoval v Carolině, ale v Chicagu se letos tolik neprosadil.

Spolu s ním jde na jih Ameriky jeho krajan a jmenovec, o tři roky mladší Lucas Carlsson. Ten toho zatím v NHL moc neodehrál, ale vykazuje dobrou perspektivu do budoucna.

Trojice výše zmínených hráčů se stane součástí týmu, kde řádí Dominik Kubalík:

Sledujte sport i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události