NHL

Tampa je (zase) bez kapitána. Nejprve vstřelil gól, pak se Stamkos zranil

Hokejisté Tampy Bay dost možná znovu přijdou o svého kapitána. Poslední zápas proti Columbusu zkušený útočník nedohrál, když odstoupil na začátku třetí části.

Stamkos v loňském roce dovedl Tampu k vítězství ve Stanley Cupu, ale v play-off svému celku kvůli zranění chyběl. I letos byl již kvůli zdravotním neduhům mimo hru.

Na čas jej vyřadil i falešně pozitivní test. Teď možná bude znovu v rekonvalescenci. Ze zápasu odstoupil ve druhé minutě třetí třetiny. Předtím stihl využít v první části přesilovku a zvýšit na 2:0.

"Zatím nevíme rozsah zranění. Více bude jasno až druhý den," řekl po zápase trenér Jon Cooper, kterého mohla po utkání těšit alespoň výhra 6:4.

Stamkos je se 34 body společně s Ondřejem Palátem druhý v bodování týmu a patří mezi největší opory.