Kořenář debutoval v bráně San Jose, Nečasovy body na výhru nestačily

San Jose Sharks pár hodin před utkáním s Los Angeles Kings vytrejdovali svého náhradního brankáře Devana Dubnyka, díky čemuž si odbyl svůj debut v hokejové NHL český gólman Josef Kořenář. Martin Nečas dvakrát bodoval proti Detroitu, ale na výhru to nestačilo.

Žraloci se vzdali brankáře Devana Dubnyka a výměnou za něj dostali od Colorada obránce Grega Pateryna a výběr v pátém kole draftu. Jelikož první dvě třetiny se brankářské jedničce Martinu Jonesovi příliš nevydařily, otevřela se tak možnost pro Josefa Kořenáře, aby se poprvé v kariéře postavil do brány v NHL, i když jen na jednu třetinu.

Sharks v tu chvíli již prohrávali 1:4, ale Kořenář se tím nenechal rozhodit a předvedl bezchybný výkon. Během třetí třetiny čelil sedmi střelám a všechny lapil, jeho spoluhráči dokázali snížit pouze na 2:4, a tak přestože český brankář nedostal ani gól, jeho debut neskončil vítězně.

Carolina si jakožto lídr Centrální divize neporadila s posledním Detroitem, přestože Martin Nečas odehrál povedené utkání. Hned v druhé minutě poslal svůj tým do vedení.

Za Detroit ale brzy odpověděl Dylan Larkin, jemuž asistoval Filip Zadina a poté skóroval i Mantha. Vyrovnaný stav po první třetině zařídil Jordan Staal.

Red Wings pět minut před koncem vedli 4:3, ale Sebastian Aho po Nečasově přihrávce poslal zápas do prodloužení. V něm se nikdo neprosadil, takže o druhém bodu pro vítěze rozhodly nájezdy.

V nich se oba týmy trefily jednou až se dostal na řadu čtrnáctý hráč Adam Erne, který rozhodl o výhře Detroitu. Nájezd zkusili neúspěšně Hronek, Zadina i Nečas. Za Carolinu odchytal celý zápas Petr Mrázek a připsal si 24 zákroků.

Toronto odehrálo s Ottawou divokou přestřelku. K výhře 6:5 Maple Leafs přispěl Auston Matthews hattrickem a jednou asistencí. Jeho spoluhráč Mitch Marner dal jeden gól a na tři přihrál.

Výsledky noční NHL:

Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings 4:5 po nájezdech (2:2, 1:1, 1:1, 0:0, 1:2)
Martin Nečas (CAR) 1+1
Filip Zadina (DET) 0+1
Petr Mrázek (CAR) 24 zákroků, 4 inkasované branky

Columbus Blue Jackets - Chicago Blackhawks 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
David Kämpf (CHI) 0+1

Montreal Canadiens - Winnipeg Jets 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 6:5 (2:0, 2:3, 2:2)

Nashville Predators - Tampa Bay Lightning 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Ondřej Palát (TAM) 0+1

St. Louis Blues - Minnesota Wild 3:2 po prodloužení (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)

Calgary Flames - Edmonton Oilers 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

San Jose Sharks - Los Angeles Kings 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Tomáš Hertl (SJS) 0+1
Josef Kořenář (SJS) 7 zákroků, 0 obdržených branek

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

O nejlepší zákrok minulé noci se postaral Casey DeSmith touto parádní robinsonádou: