Snooker

Nejlepší strk v historii snookeru! Angličan všechny totálně zaskočil

Nejlepší strk v historii snookeru! Angličan všechny totálně zaskočil
Zdroj: Twitter @WeAreWST

Anglický hráč snookeru Louis Heathcote ohromil všechny, kdo sledovali jeho duel s Ryanem Dayem v kvalifikaci na mistrovství světa. Jeho zázračný strk nemá obdoby.

Snookerová elita se pomalu chystá na mistrovství světa a níže postavení hráči v žebříčku již bojují v kvalifikaci o účast na závěrečném turnaji.

Mezi nimi byl i anglický hráč Louis Heathcote, který s Ryanem Dayem sice vypadl, ale jedním perfektním strkem se proslavil více, než když by postoupil.

V závěru osmého framu na stole zbývalo posledních šest koulí a Heathcote musel hrát žlutou. Přímo na ni neviděl, a jelikož bílá byla nalepená na černou kouli, nenašel ani žádný možný strk o několik mantinelů.

 

Rozhodl se proto poslat bílou kouli mezi čelisti nejbližší kapsy a doufal, že se bílá odrazí do žluté koule. Nejen, že došlo k zásahu, ale žlutá dokonce zamířila rovnou do kapsy, a bílá navíc dojela do ideální pozice na další strk na zelené kouli.

 

Související obsah

Tento zázračný snookerový moment obletěl svět a od mnoha fanoušků dostal nálepku nejlepšího snookerového strku všech dob, nicméně Heathcoteovi k výhře nepomohl. Mladý Angličan v tomto framu nakonec prohrál a celkově Dayovi podlehl 5:6.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Že k hraní snookeru nejsou potřeba ani ruce dokazuje pákistánský milovník této hry, jenž hraje bradou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události