NHL

Ze superhvězdy vyhnancem. Vrána byl frustrovaný, řekl šéf Capitals

Ze superhvězdy vyhnancem. Vrána byl frustrovaný, řekl šéf Capitals
Zdroj: Profimedia

Překvapení uzávěrky přestupového období v NHL přineslo velkou bombu v podání přesunu Jakuba Vrány do Detroitu. Generální manažer Brian MacLellan vysvětlil, proč kádr opustil právě český hráč.

V roce 2014 po něm Washington sáhl hned v prvním kole draftu. Bývalý hráč Capitals Craig Laughlin mu okamžitě po výběru projektoval budoucnost superhvězdy.

To se odchovanci Letňan povedlo částečně naplnit. Postupně se vypracoval mezi velké opory týmu, ale letos byl trochu ve stínu. To se nakonec stalo předmětem výměny.

"Jakub byl trochu frustrovaný z toho, na jakou pozici se v naší organizaci dostal. Myslím si, že chtěl víc času na ledě a aby na něm hra víc stála," řekl na tiskové konferenci MacLellan.

"Bylo tu velké přetahování mezi trenérským štábem o to, jakou pozici bude hrát. Myslím, že právě z toho byl frustrovaný a proto jsme se rozhodli jej vyměnit," vysvětlil.

Související obsah

Generální manažer ale zároveň vyjádřil Vránovi, jenž se stal miláčkem fanoušků, kteří s radostí sledovali jeho úžasný růst, velkou úctu.

"Byl to dobrý mladý hráč. Byl součástí týmu, který vyhrál Stanley Cup. Je to skvělý člověk, má výbornou rychlost a je i technicky nadaný," ocenil českého forvarda.

Vránovi může pobyt v Detroitu prospět. U Red Wings určitě dostane více prostoru a může se stát jednou z klíčových opor. Připjí se tak ke krajanům Filipům Hronkovi a Zadinovi.

Související obsah

Výměna může hrát do karet i Filipu Pešánovi. I když Detroit, zdá se, ještě neřekl poslední slovo co se týče postupových ambic, tak má ve své divizi nejtěžší výchozí pozici a v případě nepostupu by mohl Vrána vyrazit s reprezentací do Rigy.

V roce 2018 dovezl Jakub Vrána do Prahy Stanley Cup. Podívejte se na jeho dosud nejslavnější chvilku v NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události