Borussia Dortmund

Haalanda prodávat nebudeme, zní z Dortmundu. Borussia má velké plány

Haalanda prodávat nebudeme, zní z Dortmundu. Borussia má velké plány
Erling Haaland slaví gól proti Seville Zdroj: Profimedia

Je jedním z nejžhavějších zboží na fotbalovém trhu. Krouží kolem něj španělské i anglické velkokluby, ale Borussia Dortmund neplánuje svůj útočný diamant v nejbližší době prodávat. Řeč je o Erlingu Haalandovi.

Mino Raiola, jeden z nejlepších hráčských agentů ve fotbalovém světě potvrdil, že byl v kontaktu s Realem Madrid a Barcelonou ohledně útočníka Erlinga Haalanda. Italský agent navíc potvrdil, že se strategií klubu nemusí souhlasit, ale ve válce s Dortmundem nejsou.

Norský supertalent má v Dortmundu smlouvu do roku 2024. V létě 2022 ovšem vyjde v platnost propouštěcí klauzule hráče, která je nastavena aktuálně na 66 milionů euro. Haaland v 52 utkáních Bundesligy nastřílel 49 branek.

Související obsah

 

„Mohu potvrdit, že jsem byl v Dortmundu,“ prozradil německé televizi Sport1 Raiola. „Sportovní ředitel Michael Zorc mi dal jasně najevo, že Erlinga prodávat nechce. Respektuji to, ale to neznamená, že s tím souhlasím,“ dodal oblíbený italský agent.

Erlinga Haalanda si zamiloval nejeden fanoušek: 

 

K celé situaci se dříve vyjádřil také sportovní ředitel Zorc. „Rád bych se držel toho, jak vypadá smluvní základ a jak probíhaly přímé diskuze. Máme velmi jasné plány. S Erlingem chceme vstoupit do nové sezóny,“ dodal dlouholetý ředitel Borussie Dortmund.

Mimo španělských klubů je velkým zájemcem o služby norského útočník také Manchester City, kterému po sezóně odejde dlouhodobý kanonýr Sergio Agüero, Haaland by mohl být ideální náhradou. Právě proti Citizens nyní bojují Dortmundští v rámci Ligy mistrů. 

David Panuška, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události