Fotbal

Konec kariéry Zlatana? Hrozí mu vysoký trest za napojení na sázkovku!

Až tříletý trest hrozí švédské hvězdě Zlatanovi Ibrahimovičovi, což by v jeho věku znamenalo prakticky konec kariéry. Podle severského média Aftonbladet je na vině napojenií na sázkovou kancelář.

Hráči nesmí vlastnit ani nepřímo podíly v sázkových kanceláří, tak hovoří pravidla FIFA a UEFA. To ale podle švédského média Aftonbladet Ibrahimovič porušil.

Jeho stockholmská firma Unknown AB totiž vlastní deset procent maltské sázkovky Betfred a podle novin je tak nepřímo čtvrtým největším vlastníkem.

Švédská fotbalová federace o tom, že Ibrahimovičova firma je interesovaná v sázkové kanceláři, ví již tři roky a kvůli tomu také měl vynechat MS 2018.

Související obsah

Zlatan se tím netají, při podpisu smlouvy v roce 2018 svůj vstup do firmy obhájil tím, že se jedná o společnost s kořeny ve Švédsku a že důvodem je i to, že zakladatelé jsou z jeho rodného města.

Šéf tamního fotbalového svazu Hakan Sjostrand tehdy potvrdil, že vlastnictví není dovoleno. "Nespekuluji o možných sankcích," odpověděl nyní a dodal, že výklad FIFA není zcela jednotně chápatelný.

Zdroj: Profimedia

Teď se do hry zapojily i nadnárodní orgány a kromě pokuty hrozí Ibrahimovičovi i to, že ve 39 letech bude muset přerušit kariéru, což by se rovnalo prakticky konci.

Šetří se i možné porušení pravidel v rámci jeho zářijového zápas se Shamrockem a také při návratu do národního týmu.

Tam přišel s velkou pompou, ale otázka nyní nově zní, zda za tím nebyl tlak z Malty... 

Návratu Zlatana Ibrahimoviče do národního týmu jsme se věnovali i ve Sportovních novinách:

Sledujte sport i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události