Fotbal

Slavii čeká zápas roku, co na to říkají experti? Vlček: Bojujeme za Ondru!

Slavii čeká zápas roku, co na to říkají experti? Vlček: Bojujeme za Ondru!
Zdroj: Profimedia, koláž tn.cz

Už ve 21 hodin vyběhnou v SINOBO Stadium fotbalisté Slavie bojovat o jeden z největších pohárových úspěchů v historii. V cestě jim stojí ale londýnský Arsenal. A na předpokládaný průběh zápasu jsme se zeptali tří sešívaných osobností - Stanislava Vlčka, Josefa Csaplára a Pavla Kuky.

Všech tří person jsme se zeptali, jak vidí šance Slavie na úspěch v tomto zápase a jaký tipují výsledek po konci utkání. Podle některých hlasů, které se v médiích objevují, by bylo překvapení, kdyby Slavia nepostoupila.

Jaký názor na to ale mají tito tři experti a legendy úřadujícího českého mistra? Zeptali jsme se také, co s týmem Pražanů udělá trest, který Ondřej Kúdela ve středu od UEFA obdržel. Na všechny odpovědi se můžete podívat níže.

Stanislav Vlček – vedoucí A mužstva Slavie

 

"Všichni víme, že nás čeká strašně těžký zápas. Je to pro nás momentálně zápas sezóny. Zvládli jsme derby a věřím, že to klukům strašně moc pomohlo, že to kluky psychicky uklidnilo. My v zápase nemáme co ztratit, můžeme jenom získat. Kluci jsou nažhavení a připravení. Výsledek tipovat nebudu, ale věřím, že uhrajeme postupový výsledek."

"Je silné tvrdit, že by bylo překvapení, kdybychom nepostoupili, ještě když proti vám stojí Arsenal. To je hodně sebevědomé. Známe sílu Arsenalu a pro něj je to zápas sezóny taky. Pokud by to nezvládli, sezóna by pro ně skončila. V lize se jim nedaří a je to pro ně poslední záchranná brzda. Víme, jak se na zápas připravují. Přivezli jsme si hodně nadějný výsledek a oni jsou pod obrovským tlakem. Věřím, že toho využijeme a bude to pro nás mít dobrý konec."

"Věřím, že situace kolem Ondry Kúdely nás ovlivní pozitivně. Pokud to zvládneme, celé to věnujeme právě Ondrovi. On si to zaslouží za to, co z něj udělala média a Glasgow Rangers. Je to nechutné a nepředstavitelné. Schovat se za prohru takovým způsobem je pro mě neakceptovatelné. My jdeme bojovat za Ondru a takhle jsme si to včera v kabině řekli. S jdeme do zápasu a věřím, že nás to namotivuje. Bude to hodně pro Ondru, protože s námi na hřišti nebude kvůli věci, kterou vůbec neudělal."

Josef Csaplár – bývalý trenér Slavie

 

"Slavii přeji postup. Bude to jedno z nejtěžších utkání. Pro Slavii je to těžší z toho důvodu, že vlastně postupuje. Má postup prakticky v ruce a Arsenal nemá co ztratit. Je to taková psychologická zátěž. Očekávám opatrné utkání, žádná střemhlavá jízda nahoru dolu."

"Arsenal musí. Je to jediná cesta do pohárů na příští a tím může sezónu zachránit. Slavia pouze může. Už takhle dosáhla obrovského úspěchu, a navíc má prakticky v kapse titul. Bude hodně rozhodovat psychika."

"Pokud chce Slavia hrát semifinále Evropské ligy, tak rozhodnutí ohledně Ondry Kúdely jí nesmí nijak ovlivnit. Čím víc jdete na vrchol, tím víc to stoupá a okolních vlivů přibývá. Myslím, že to s ní nezamává a vůbec jí to neovlivní. Naopak Slavia může cítit křivdu, protože to bylo nespravedlivé rozhodnutí a může ji to motivovat dál."

Pavel Kuka – legenda Slavie

 

"Výsledek tipovat nebudu. Samozřejmě si přeji, aby to probíhalo tak, aby Slavia byla na konci v semifinále. Moje přání je, aby Slavia vstřelila branku v prvním poločasu a uhájila to. Největší slabinou Arsenalu je obrana, tak by bylo dobré, kdyby to pak z nějakého rychlého brejku potvrdila."

"Na téhle úrovni nemůžete být přesvědčený o postupu jednoho, nebo druhého mužstva. Arsenal má neskutečnou individuální kvalitu. Ale bude rozhodovat ta aktuální, večerní forma. Ale všechno se může strašně snadno zvrtnout. Leicester byl asi taky přesvědčený, že po venkovním zápase 0:0 nemůže vypadnout. Nakonec si ani neškrtli a Slavia byl v odvetě o třídu lepší. Je fantastické, že máme po desítkách let konkurenceschopné evropské mužstvo. Tady to opravdu třeba 50 let nebylo."

"Každé mužstvo v tuhle chvíli hraje prakticky o všechno. Od té doby, co odešel trenér Wenger, tak se jim nedaří. Neumí poskládat týmové mužstvo, které bude fungovat tak, aby bylo úspěšné. Individuality mají, ale nehrají týmově. Nejsou produktivní. Nikdo se ale neobětuje. To je to, co Arsenal nedělá velkým mužstvem a Slavia by měla postoupit."

"Slavii může ovlivnit situace kolem Ondry Kúdely. Je to nespravedlivé a nelogické. Nazval bych to obrovským fotbalovým skandálem. Může myšlení hráčů ovlivnit, ale věřím, že celý realizační tým se snaží hráče od tohoto tématu odvést, aby na to v zápase nemysleli. Snad je to motivuje a ukážou, že se dokáží prosadit i bez takové opory, jakou Ondra je."

Slávistické legendy sešívaným, kteří dominují české lize, věří. Věříte ale českému týmu i vy anebo se přikláníte k postupu Arsenalu?

Při čekání na večerní zápas se můžete podívat na sestřih momentů z úvodního duelu na Emirates Stadium: 

Sledujte sport i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události