Běh

Křeče ji nezastavily! Joglová se novým osobákem dostala na OH

Aby česká maratonkyně Marcela Joglová splnila olympijský limit, potřebovala zlepšit své osobní maximum o dvě minuty. V Nizozemsku ho zlepšila dokonce o tři minuty, a nezastavily ji ani křeče.

Dosavadním maximem Joglové byl čas 2:31:29 z Valencie v loňském roce, ale česká vytrvalkyně šla za svým snem, a i díky povedené přípravě v Keni zvládla závod v Nizozemsku velmi dobře.

"Musím říct, že ten závod byl skvělý, že jsem si ho možná poprvé i trochu užila. Podmínky nám naprosto přály, zezačátku mi možná byla zima, ale během prvního kola jsem se zahřála. Vodiči odvedli skvělou práci, ani jednou jsem se nedívala na hodinky až na 38. kilometru. Jak se říká že u maratonu si musí všechno sednout, tak já mám pocit, že dneska si to opravdu všechno sedlo," uvedla po závodě šťastná běžkyně.

Cíl měla jasný, a díky dobrým podmínkám mohla svůj zamýšlený výkon ještě vylepšit. "Běžela jsem na limit, chtěla jsem se udržet ve skupině, co to půjde a až si budu jistá, že jsem schopná trochu zrychlit, tak to zkusím. Jsem naprosto spokojená," zářila Joglová po splnění limitu.

Do cíle doběhla pátá s časem 2:28:16, takže olympijský limit 2:29:30 překonala o více než minutu. Musela ale přečkat menší krizi: "Mezi 35. a 38. kilometrem jsem, jako téměř vždy, začala chytat křeče. Naštěstí jsem s sebou měla magnéska a musela jsem si vzít dokonce dvě, měla jsem strach, že vykřečuji těsně před finišem."

Související obsah

Křečím ale česká maratonkyně nepodlehla a díky životnímu výkonu se podívá na další vrcholnou akci. V roce 2019 skončila na mistrovství světa v Dauhá dvacátá a nyní se podívá i na olympiádu.

Sledujte sport i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události