Hokej

Disciplinárka rozhodla. Liberec přišel pro druhý zápas o útočníka!

Disciplinárka rozhodla. Liberec přišel pro druhý zápas o útočníka!
Zdroj: Profimedia

Hokejisté Liberce se ve druhém finálovém zápase proti Třinci budou muset obejít bez útočníka Adama Musila. Rozhodla o tom disciplinární komise v čele s Viktorem Ujčíkem. Liberecký hráč si trest odpyká za zákrok na Tomáše Marcinka ze závěru prvního utkání.

Běžela 50. minuta prvního finálového duelu mezi Třincem a Libercem. Čtyřiadvacetiletý liberecký útočník Adam Musil dvakrát napadl Tomáše Marcinka, za což dohromady obdržel 27 trestných minut, což znamenalo, že utkání pro něj skončilo, a tak nemohl pomoct svému týmu zvrátit konečnou porážku 2:6.

Celá situace však měla ještě dohru v zákulisí. Disciplinární komise v čele s Viktorem Ujčíkem rozhodla, že Musil nebude moci nastoupit do druhého finálového duelu proti Třinci.

„Musil reagoval na předchozí souboj tím, že Marcinka udeřil pravou rukou do oblasti hlavy a ve svém jednání neustal ani poté, co upadl na ledovou plochu. Ležícího protihráče v naprostém rozporu s nepsanými zákonitostmi hry poté znovu udeřil pravou rukavicí,“ vysvětlil Ujčík důvody, proč došlo k dodatečnému trestu.

Kromě výše zmíněného, bude muset útočník Liberce zaplatit pokutu ve výši 10 procent základní měsíční odměny.

Finále hokejové extraligy se bude hrát i s diváky

Jakub Martinovský
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události