Curling

Po šampionátu k holiči: Česká curlingářka daruje cop na dobrou věc

Po šampionátu k holiči: Česká curlingářka daruje cop na dobrou věc
Česká reprezentantka curlignu Ežen Kolčevská | Zdroj: koláž tn.cz / Instagram chrapuncel, curling_kubeskova

Dělat dobré skutky může každý, hlásí ženský národní curlingářský tým. Jeho členka Ežen Kolčevská si nechá ostříhat téměř půl metr dlouhý culík, aby podpořila ženy, které přišly o vlasy.

Český národní tým v curlingu ve čtvrtek vyráží na mistrovství světa do Kanady, kde po roční pauze konečně změří síly se zahraniční konkurencí. A k této příležitosti se Ežen Kolčevská rozhodla pro dobrý skutek.

 

Fondu dlouhovlaska, který vyrábí paruky pro ženy a dívky z pravých vlasů, daruje svůj culík, který si pro tuto příležitost vypěstovala až do délky přes 45 cm. “Budu mít takové hodně krátké mikádo,“ komentovala Kolčevská pro Nova Sport. 

Vlasy si mladá atletka ostříhá po mistrovství světa a k culíku připojí i fotografii týmu a věnovaní, aby nová majitelka měla na české curlingářky vzpomínku.
 

Darování vlasů však není jediné, jak curlingařky hodlají pomoci. Za každý uhraný bod na mistrovství světa v Kanadě darují do fondu na výrobu paruk sto korun českých.
 

V Kanadě se odehraje klasický curling, zato v Rusku někdy vymění kameny za auta. Podívejte se na první zápas v auto curlingu z roku 2017:
Mistrovství světa bude probíhat od 30. dubna do 9. května. Na šampionátu navíc proběhne kvalifikace na Zimní olympijské hry v Pekingu 2022. Kromě hostující Číny postoupí šest týmů. Na zbylé celky čeká v prosinci dodatečná kvalifikace o poslední volná místa. 
 

Sledujte sport také na portálu Voyo, kde si můžete vychutnat své oblíbené přenosy živě i ze záznamu.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události