MMA

Směr Vegas: Hazard mám na párku, cop kvůli UFC nestřihnu, říká Denisa

Jiří "Denisa" Procházka v pondělí nad ránem vyrazil na cestu směr Las Vegas, kde ho 1. května čeká druhý zápas v UFC. Těsně před tím se sešel s novináři a před kamerou promluvil o svém novém účesu, přípravě, nadcházející bitvě i o vztahu k hazardu, kterého je město hříchů plné.

Nový účes upoutá hned na první pohled. Anténa či pomlázka, jak Procházka svůj bojový cop nazývá, vychází z tradice thajského boxu, kde zápasníci nosí takzvaný Mongkhon. "Já se neberu tak vážně, abych musel vypadat fešácky. Já tyhle věci moc nehrotím, jdu do boje a kvůli tomu si klidně udělám i tuhle šílenost," komentoval český bijec svůj nový účes.

Až těsně před zápasem se uvidí, zda mu UFC extravagantní účes povolí. Mezi vlasy má vpletené barevné pentle, které by nemusely splňovat pravidla organizace. "Uvidí se, dá se to ohnout, zagumičkovat a dát dolů pentle. Ale stříhat to určitě nebudu," vysvětlil český ranař.
 

Před Procházkou je nyní největší zápas dosavadní kariéry. Dominick Reyes drží v žebříčku polotěžké váhy třetí příčku a duel s extrémně kvalitním soupeřem bude navíc hlavní zápas večera. Procházka připustil, že zápas bude v něčem jiný, ale ve stresu není: "Propouštím to, už jsem se během kariéry s nervozitou naučil pracovat a spíš než brzda je to pro mě motor."

Zdroj: Profimedia


Nyní je na cestě do Vegas, kde před zápasem stráví 11 dnů. Čeká ho dolaďování formy, ladění předzápasové mentality i shození posledních kil. Tentokrát však Procházku nečeká žádné drastické odvodňování, nýbrž jen shození 4-5 kg. V zápase pak bude na poměry polotěžké váhy relativně lehký, jako nevýhodu to však nevidí.
 

"Nevýhoda to nebude. S tou váhou, kterou mám, jsem naučený krásně manipulovat. Být rychlý, silný a efektivní. Nepotřebuju shazovat ranec a ranec zase nabírat. Je to tak pro mě přirozené," vysvětlil Procházka svou strategii. Váhu má tak zvládnutou, že na letišti nechybělo ani tradiční předodletové pivo.


 
Ve městě hříchů možná zbyde i čas na trochu hazardu, k tomu má však Procházka svůj vlastní přístup. "Láká, neláká. Já mám na párku dávat všanc peníze. Zahrál bych si, ale jen kvůli hře, ne kvůli tomu, abych vyhrál prachy," vysvětloval Procházka.
 

Jiří “Denisa“ Procházka (27-3-1) se s Dominickem Reyesem (10-2) utká v sobotu 1. května na UFC Fight Night: Reyes vs. Procházka. Jejich duel bude v kategorii do 93 kg a je vypsán na pět pětiminutových kol. Původně se měl uskutečnit už v únoru, ale kvůli soupeřově zranění se musel odložit.

Související obsah

Sledujte MMA také na portálu Voyo, kde si můžete vychutnat organizace KSW a Bellator živě i ze záznamu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dallas se udržel, Dončiče dělila asistence od triple doublu

Basketbalisté Dallasu odvrátili semifinálovou blamáž a ve čtvrtém zápase série s Golden State Warriors si připsali první výhru. Domácí Mavericks si v průběhu zápasu udělali pohodlný náskok a před poslední čtvrtinou vedli o 29 bodů. Nakonec vyhráli 119:109 a protáhli sérii minimálně do pátého zápasu. Nejvíce zářil tradičně domácí Luka Dončič. Slovinec zaznamenal 30 bodů, 14 doskoků a 9 asistencí.