Fotbal

Co stálo za Mourinhovým odchodem? Tottenhamu hrozil velký třesk

Co stálo za Mourinhovým odchodem? Tottenhamu hrozil velký třesk
Zdroj: Profimedia

Podle britského novináře Deana Jonese, který přispívá pro Inside Football, měl být konec Joseho Mourinha v Tottenhamu záchranným opatřením, aby z klubu neodešlo hned deset hráčů prvního týmu, kteří byli s prací portugalského stratéga nespokojeni. Na základě dřívějších informací měl osmapedesátiletý kouč skončit, protože nesouhlasil se vstupem svého týmu do Super ligy, ale co když to bylo trochu jinak?

Veleúspěšný trenér, který získal trofeje v každém klubu, ve kterém působil, měl být pro Tottenham spásou. Severolondýnský klub totiž na velký úspěch čeká od roku 2008, kdy získal Ligový pohár. Trofej za vítězství v Premier League dokonce zvedli hráči Tottenhamu nad hlavu naposledy před šedesáti lety. Skříň na trofeje tak zeje prázdnotou. To se mohlo změnit, protože za pár dní nastoupí ve finále Carabao Cupu proti Manchesteru City a podpis na tom mohl mít právě Mourinho. Ale už se toho nedočkal…

Dočasným trenérem Tottenhamu se stal teprve devětadvacetiletý Ryan Mason, který za londýnský klub dříve hrál, ale kvůli vážnému zranění musel předčasně ukončit kariéru. Dá se ale očekávat, že to nebude konečné řešení.

Podle Jonese mělo hned deset hráčů prvního týmu ztratit důvěru v Mourinhovy schopnosti a zároveň se jim nelíbilo, jak portugalský trenér tým vede. Hrozilo tak, že budou chtít v létě klub opustit, což by byla pro Tottenham velká rána. Když si tak majitel londýnského týmu Daniel Levy dal na váhu, jestli chce udržet Mourinha, nebo deset hráčů, měl jasno.

Pro Tottenham bude klíčové, aby udržel tři důležité hráče, Harryho Kanea, Garetha Balea a Dele Alliho. Právě odchod Mourinha měl zajistit novou motivaci pro zmíněné opory, aby v klubu chtěly zůstat.

Související obsah

Aby byl Kane spokojený, je pro Spurs absolutní prioritou. Hlavním úkolem pro nového trenéra tak bude, aby přesvědčil kapitána anglické reprezentace, že Tottenham je ten klub, kde může naplnit své fotbalové sny. Vedení nechce o prodeji své hvězdy ani slyšet, aktuálně si ho cení na astronomických 150 milionů EUR. Je pro ně prakticky nenahraditelný.

Gareth Bale je v Tottenhamu pouze na hostování z Realu Madrid a nijak se netají tým, že se do Bílého baletu chce vrátit. „Vrátil jsem se do Tottenhamu hlavně proto, abych pravidelně hrál a byl připraven na Mistrovství Evropy. Po EURU se chci vrátit zpět do Realu, kde mám ještě rok smlouvu. Takový byl plán a pořád trvá,“ vyjádřil se waleský křídelník. Jenže ve španělském klubu už o jeho služby příliš nestojí, a tak se může stát, že ho Tottenham zkusí přivést na přestup.

Podobná situace je kolem Dele Alliho. Velký zájem o něj měl francouzský PSG, ale hned ve dvou přestupních obdobích Tottenham jejich nabídky ignoroval. I nyní se dá očekávat, že počkají, jaké plány bude mít s Allim nový kouč.

Velké evropské kluby chystají revoluci. Odsouhlasily vznik Super ligy

Sledujte sport také na portálu Voyo, kde si můžete vychutnat své oblíbené přenosy živě i ze záznamu.

Jakub Martinovský, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události