šipky

Durrant po další porážce končí, na čele se osamostatnil van den Bergh

Durrant po další porážce končí, na čele se osamostatnil van den Bergh
Zdroj: Profimedia

Dveře do druhé fáze se zavřely před Glenem Durrantem, který ani na sedmý pokus nedokázal vyhrát. Tabulku vede po sedmém dni Dimitri van den Bergh, kterému pomohly remízy Michaela van Gerwena a Nathana Aspinalla.

Malá kapka naděje na případný postup do druhé části šipkařské Premier League ještě pro Glena Durranta byla. Jenže ani boj s Josém de Sousou mu nevyšel.

"Duzza" se sice držel svého soupeře jako klíště, dokonce si hájil náskok na servisu, ale poté přišel brejk v sedmém legu a protože on sám nedokázal soupeři podání vzít, v další fázi jej neuvidíme.

Ve druhém klání se proti sobě postavili Dimitri van den Bergh a Rob Cross. Belgický hráč si dvěma brejky vypracoval vedení 6:3.

"Voltage" zatlačil brejkem, ale následně nepotvrdil servis a má nůž na krku, protože klesl na druhou nepostupovou příčku. Naopak "The DreamMaker" se osamostatnil na čele tabulky.

Související obsah

Parádní bitvu spolu svedli Jonny Clayton a Nathan Aspinall. vysoké náhozy, vysoké checkouty a především skvělá přetahovaná.

Naprosto vyrovnaný boj pak skončil zaslouženou remízou, i když "The Asp" měl dvě šipky za výhru, ale ani jednou netrefil double top a velšská "Fretka" zavřením 32 získala důležitý bod.

Zdroj: Profimedia

Důležitý krok k postupu do druhé fáze udělal James Wade, který v přímé konfrontaci zdolal Petera Wrighta a v tabulce jej přeskočil. "Snakebite" je osmý, jen bod má náskok na Crosse.

"The Machine" měl skvělý průměr přes 105. Oběma se skvěle dařilo na doublech – Wright 57 %, Wade dokonce skoro 64.

Snakebite dokázal v sedmém legu otočit průběh zápasu, který se pro něj v úvodu nevyvíjel nejlépe, ale poslední tři hry patřily Wadeovi, jenž si tak připsal třetí výhru. 

Související obsah

V posledním duelu se proti sobě postavili Michael van Gerwen s Garym Andersonem. Zápas přinesl další urputný boj plný skvělých šipek.

"Mighty Mike" byl horší na zavírání, které měl jen kolem třiceti procent, "Létající Skot" naopak měl průměr kolem 42 %. Van Gerwen vedl 6:5, měl i šanci na vítězství, ale nezavřel 124 a Anderson toho využil a vybojoval remízu. 

Výsledky sedmého kola Premier League:

Durrant – de Sousa 4:7

Cross – van den Bergh 4:7

Aspinall – Clayton 6:6

Wright – Wade 4:7

van Gerwen – Anderson 6:6

Všechny zápasy šipkařské Premier League můžete sledovat na Nova Sport 2 a Voyo.

Dění v předchozím šestém dni jsme se věnovali i v reportáži Sportovních novin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události