Fotbal

Hořký sestup! Velkoklub spadl do druhé ligy, pak byl napaden fanoušky

Hořký sestup! Velkoklub spadl do druhé ligy, pak byl napaden fanoušky
Zdroj: Profimedia

Léta v horních částech tabulky Bundesligy jsou minimálně dočasně pryč. Schalke po naprosto tragické sezóně padá do druhé ligy, stalo se tak po venkovní prohře na hřišti nováčka z Bielefeldu.

Jeden z nejlepších německých týmů poslední doby i historie padá do druhé ligy. Schalke se v minulých letech dostalo například i do semifinále Ligy mistrů. Nyní jeho cesta bude pokračovat v druhé Bundeslize.


Nejvyšší soutěž opouští celek z Gelsenkirchenu po jednatřiceti letech. Bundesliga tak minimálně na rok přijde o největší derby v Německu – mezi Dortmundem a Schalke. Die Königsblauen nasbírali ve třiceti utkáních dvě výhry a pouze třináct bodů.


Související obsah


Rychlý úpadek si nedokáže moc lidí vysvětlit. Například před třemi lety bylo Schalke druhé v Bundeslize, hned za Bayernem Mnichov. Špatně to nesou i fanoušci tradičního německého klubu. Ti po příjezdu týmu zpátky do Gelsenkirchenu hráče pronásledovali.

Související obsahInformaci potvrdil v oficiálním prohlášení i klub. Mimo jiné chápe rozzlobení po sestupu z nejvyšší soutěže, ale nikdy se nesníží k fyzickému řešení situací na zaměstnancích a hráčích.


Vlna solidarity se rozjela na Twitteru pod příspěvkem oficiálního účtu Schalke, které ohlašovalo sestup a pocity bezmoci. Sevilla v němčině vyjádřila podporu se slovy, že v temných časech musí držet pospolu. Přidaly se Wolfsburg či Frankfurt.


Schalke sestupuje, naopak Bayern míří za dalším titulem:Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.
 

David Panuška, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události