Hokej

Kanada má nový supertalent! 15letý mladík překonal i McDavidův rekord

Kanada má nový supertalent! 15letý mladík překonal i McDavidův rekord
Zdroj: Twitter @IIHFHockey/ Johan Freijd

Kanadský hokej každoročně vyprodukuje řadu talentovaných hráčů, ale Connor Bedard, by mohl být dokonce hvězdou největší. Patnáctiletý mladík řádí mezi dospělými a překonal i rekord Connora McDavida.

Draft NHL v roce 2023 bude až za hodně dlouho, ale již nyní má velkého favorita na pozici celkové jedničky. Je jím Connor Bedard, který letos dostal výjimku, aby již v patnácti letech mohl hrát soutěž pro 16-20leté mladíky.

Tuto výjimku pro soutěže Kanadské hokejové ligy (OHL, WHL a QMJHL) dostalo před ním pouze šest hráčů, mezi nimiž byli John Tavares, Aaron Ekblad či Connor McDavid.

Právě McDavid držel rekord patnáctiletých hráčů v počtu bodů na zápas, jenže Bedard nyní ve zkrácené sezoně extrémně zazářil. V 15 zápasech za Regina Pats nasbíral 12 gólů a 16 asistencí. Jen v jednom zápase nebodoval vůbec, ale hned další zápas to vynahradil čtyřbodovým představením.

Související obsah

Bedard měl průměrně 0,8 gólu, 1,06 asistence a 1,87 bodu na zápas, což jsou lepší čísla, než měl McDavid ve své nováčkovské sezoně mezi juniory.

Mladík z Britské Kolumbie je navíc čtvrtý v produktivitě celé WHL. Před ním jsou v tabulce jen tři hráči, kteří mají odehráno o pět zápasů více, a jsou o několik let starší.

Další Bedardovou výhodou může být jeho psychická odolnost. Jen pár dní před jeho posledním zápasem v sezoně mu zemřel dědeček, ale mladík se nezhroutil a rozloučil se se sezonou vítězným gólem v prodloužení.

Související obsah

Přestože sezona WHL pokračuje, Bedard v ní letos skončil, aby se mohl zúčastnit mistrovství světa do 18 let. Kromě tradiční hry zkouší talentovaný hokejista i technické parádičky. Od lakrosového gólu ho dělil jen kousek:

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Connor Bedard možná bude jednou vládnout tabulkám produktivity NHL, ale nyní je na jejím vrcholu Connor McDavid i díky takovýmto gólům:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události