Sparta vyhořela v druhé půli s Pardubicemi. Slavia udolala Zlín

Fotbalisté Pardubic ukázali, jak houževnatým týmem jsou. V prvním poločase se Spartou výrazně zaostávali, ale v druhém poločase se karta obrátila, a nakonec se tým z Letné musel strachovat i o bod. Výhru si naopak připsala Slavia, ale dostávala se k ní hodně těžko.

Utkání Sparty s Pardubicemi nabídlo dva naprosto odlišné poločasy. Letenští v tom prvním dominovali. Po krásné akci využil Wiesner Hložkovu patičku a poslal Spartu do vedení. Pražané byli aktivnější, vytvořili si několik šancí a v závěru se ještě dostali k zahrávání pokutového kopu, který Dávid Hancko proměnil.

Idylka v podání Sparty ale o přestávce skončila. V druhém poločase si Florin Nita při pokusu o konstruktivní rozehrávku vyběhl daleko z brány a namazal míč na kopačky domácího kapitána Jeřábka. Ten už jen dalekonosným lobem trefil prázdnou bránu.

Od té doby byli aktivnější hráči Pardubic. Proti Pražanům měli střeleckou převahu, která vyvrcholila v penaltu také pro domácí. Brazilec Cadu ji s přehledem proměnil. Pardubický Huf měl dvakrát na kopačce další gól, jenže Nita ho v obou případech vychytal. Zaskočená Sparta už nedokázala zareagovat, a tak si z Ďolíčku, kde Pardubice hrají své domácí zápasy, odváží pouze bod za remízu 2:2.

V zápase Slavie se Zlínem hned v páté minutě promeškal velkou šanci Masopust a mohl toho litovat o to více, když o dvě minuty později dal Potočný gól z penalty. Slavia z herní převahy dokázala v 29. minutě vyprodukovat gól. Nicolae Stanciu s prosadil po dobrém náběhu za obranu.

Poté se sešívaní museli smířit s dvěma tvrdými zásahy od videa. Nejprve v 40. minutě rozhodčí nařídil penaltu za faul na Tecla a udělil červenou kartu Cedidlovi, jenže rozhodčí situaci u videa přehodnotil a Zlín se vyhnul oběma těmto trestům. Ve 44. minutě sudí Ginzel opět nařídil penaltu proti Zlínu po ruce Vraštila, jenže přezkoumání u videa odhalilo, že Vraštil trefil vlastní ruku při pokusu o odkop, a v takovém případě se o penaltu nejedná.

Vítězný gól Slavie padl v druhém poločase z velmi kuriózní situace. Kuchtova střela se odrazila od tyče po dalším odrazu si dal málem vlastní gól brankář Dostál a míč vychytaný obráncem se odrazil opět ke Kuchtovi, jenž tentokrát prostor mezi třemi tyčemi trefil.

Zlín se v Edenu nevzdal a vyrovnat mohl kapitán Poznar. Jeho vyhraná hlavička v souboji se dvěma obránci ale skončila na tyči a při dorážce z bezprostřední blízkosti Poznar branku o několik metrů přestřelil. Sešívaní si tak připsali cennou těsnou výhru 2:1.

Slovácko hrálo doma se Zbrojovkou Brno a dlouho to vypadalo, že potvrdí svou roli jasného favorita. V jedenácté minutě poslal domácí do vedení Havlík a v 25. minutě navýšil vedení Petržela.

Jenže hosté se nevzdali. Ještě před poločasem snížil z penalty Pernica a po přestávce srovnal skóre Štepanovský. Slovácko ale ukázalo sílu svého týmu, který útočí na pohárovou Evropu. Vedení domácím vrátil Daníček z penalty a o čtyři minuty později výhru korunoval Jurečka.

Plzeň si do Teplic přijela pro povinné tři body, ale výraznou střeleckou převahu se viktoriánům podařilo využít až díky šťastné teči bránícího Ljevakoviče. Od něj se Kašova střela odrazila přesně k tyči do protipohybu brankáře Čtvrtečky.

Za domácí si zahrál také syn klubové legendy Štěpána Vachouška Tadeáš Vachoušek. Pro 17letého mladíka to byl debut v české nejvyšší soutěži, odehrál posledních deset minut zápasu.

Výhru 2:0 si připsal další z uchazečů o pohárovou Evropu Liberec, který tímto poměrem vyhrál v Opavě. Příbram nenavázala na víkendovou výhru se Zlínem a podlehla doma Bohemce 1:4.

19:30 Slavia - Zlín

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Slovácko dále kráčí za největším úspěchem v klubové historii a nezastavila ho ani březnová karanténa: