šipky

Tep 300 a šílené myšlenky, reagoval šipkař Šmejda na pozvání mezi elitu

České šipky zažijí od soboty do úterý něco mimořádného. Profesionálních turnajů série Players Championship se zúčastní hned trojice Čechů. Adam Gawlas s Karlem Sedláčkem se jako držitelé karty PDC účastní pravidelně a nyní k nim přibyde i Michal Šmejda, jenž byl pozván jako náhradník.

Šmejda se na začátku roku zúčastnil Q-School, kde bojoval o profesionální kartu PDC. Narozdíl od Adama Gawlase ji nevybojoval, ale díky skvělým výsledkům si nyní mezi profesionály zahraje.

38letý šipkař se zúčastní čtyř turnajů Players Championship od soboty do úterý. Ve stejný termín se ale hraje i česká šipkařská Premier League. Jak kolizi termínů vyřešil a další detaily prozradil v rozhovoru pro Nova Sport.

Jak jste se dozvěděl, že pojedete na Players Championship?

Psal mi přímo ředitel toho turnaje, díky tomu, že jsem na Q-School sice nedostal kartu, ale umístil se vysoko, tak jsem byl mezi náhradníky. Napsal mi tedy, že má volné místo, a jestli se nechci zúčastnit. A tohle se samozřejmě neodmítá.

Jaká byla vaše reakce?

Myslím, že tep 300, šílené myšlenky a úplně super nálada, zvedla se hned o sto procent.

Související obsah

Kdo byl první, komu jste se tím pochlubil?

První to věděla manželka, protože mi to přišla říct, že mi přišel mail. Pak jsem se pochlubil i u nás ve firmě, v rodině i všem ostatním. Je to pro mě splněný sen.

Je to váš šipkařský vrchol?

Každopádně. Pro nás amatéry nebo neprofíky je tohle sen, zahrát si s největšími hvězdami, takže tohle je určite vrchol… zatím, uvidíme, co bude dál (smích)

Co byl dosud váš největší šipkařský úspěch?

Ve steelech titul mistra republiky z roku 2015 a také mám nějaké tituly mistra či vicemistra Evropy v softových šipkách, ale teď se věnuji spíš už jen steelovým šipkám, tamto byla kariéra před steelama.

Pozn. steelové šipky se hrají s ostrými hroty na sisálový terč, softové šipky mají plastové hroty a hrají se na šipkové automaty.

V pondělí a úterý hrajete i českou Premier League, jak to vyřešíte?

Beru s sebou veškeré vybavení a po večerech to tam vyšpílíme. Uvidíme, jak to bude všechno klapat, ale beru všechno vybavení, abychom to tam mohli nějak nainstalovat a připravit a budeme hrát Premier League z Německa.

Související obsah

Myslíte, že hrát dva turnaje zároveň vám může pomoci s rozehraností, nebo to bude naopak větší zátěž a komplikace pro oba turnaje?

Tam půjde o to, jak budou fungovat ty velké turnaje v Německu, jak to bude náročné na psychiku. Pokud přijde nějaký úspěch přes den, tak se mi bude hrát večer určitě lépe.

Máte nějakého vysněného soupeře?

Samozřejmě Michaela van Gerwena a Petera Wrighta, s kýmkoliv to bude super, ale tihle dva jsou takoví speciální, ty bych si přál dostat… ve finále, samozřejmě. (smích)

Související obsah

Kdy a jak jste vlastně s šipkami začal?

Začal jsem v osmnácti letech. Kamarád mě pozval tady na místní turnaj, já jsem ho vyhrál a od té doby jsem začal hrát a trénovat a doteď se mě to drží.

Českou šipkařskou Tipsport Premier League můžete sledovat sledovat živě i ze záznamu na videoportálu Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události