Plíšková zdolala vítězku French Open! Vondroušová na Halepovou nestačila

Karolína Plíšková postupuje dál! Ve druhém kole antukového turnaje ve Stuttgartu porazila nepříliš oblíbenou soupeřku Lotyšku Ostapenkovou 6:7, 6:4 a 6:3. I přesto, že česká tenistka ztratila první set, podařilo se jí průběh otočit. Ve čtvrtfinále se utká se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou. I nadále tak může snít, že zopakuje titul z tohoto turnaje v roce 2018. To Markéta Vondroušová vypadla.

Lounská rodačka zahájila utkání dobře. V pátém gamu se dostala do vedení o brejk, ale to dlouho nevydrželo. Lotyška srovnala krok, a tak první set zamířil do tiebreaku. Ten nabídl vskutku nervy drásající podívanou. Ostapenková měla raketový nástup a brzy vedla 4:0. Plíšková se však nevzdala a otočila na 5:4, navíc měla výhodu dvou podání. To ale bylo málo. Lotyška nakonec tiebreak ovládla 9:7.

Ve zbytku zápasu už česká hráčka zpřesnila hru. Ve druhém setu se dostala do vedení 5:2. Lotyška sice dokázala snížit na 5:4, ale v následujícím gamu Plíšková vzala soupeřce opět podání a vyhrála 6:4. Ve třetím setu rozhodl jediný brejk, který v šestém gamu vybojovala právě Češka a vyhrála 6:3. Připsala si tak cenný skalp hráčky, která dokázala vyhrát French Open právě na tomto povrchu v roce 2017.

Dnes jsem hrála o mnoho lépe než včera. V prvním setu jsem neproměnila mnoho šancí, za to jsem byla na sebe naštvaná. Ale jsem pyšná, že jsem dokázala zůstat v zápase. Celkově si myslím, že jsem odehrála dobrý zápas,“ byla po utkání spokojená Plíšková.