Fotbal

Fanoušci Manchesteru United protestují! Jdou proti vedení klubu

Fanoušci Manchesteru United protestují! Jdou proti vedení klubu
Zdroj: Profimedia

U fotbalového Manchesteru United to vře! Fanoušci se totiž sešli před stadionem Old Trafford a protestovali proti vedení klubu, konkrétně proti rodině Glazerových. Důvod je jednoduchý - Super liga.

Příznivci Rudých ďáblů se před stadionem sešli v sobotu odpoledne a hodně výrazně dávali najevo svou nespokojenost. Spousta z nich svými transparenty vyzývala rodinu Glazerových k odstoupení.

Důvodem je zapojení do Super ligy. United patřili mezi 12 základajících členů soutěže, která se ale s největší pravděpodobností vůbec nerozjede.

Fanoušky hodně dopálilo to, že spolupředseda jejich týmu Joel Glazer byl jmenovaný jako místopředseda nové soutěže. Tým ale nakonec odstoupil a napsal omluvný dopis s tím, že vstup do soutěže byla chyba.

Zdroj: Profimedia

Před samotným stadionem nechyběla odpálená pyrotechnika a někteří příznivci slavného klubu dokonce vylezli na sousoší, na kterém je George Best, Denis Law a Sir Bobby Charlton.

Nebyli to ale jediné protesty. Už ve čtvrtek se podporovatelé Manchesteru sešli s různými vlajkami a transparenty u tréninkového centra v Carringtonu.

Na místě k nim promluvil Ole Gunnar Solskjaer, ale také Michael Carrick, Darren Fletcher a Nemanja Matič. Vše se nakonec obešlo bez větších problémů.

Samotný trenér Manchesteru Solskjaer se nechal už dříve slyšet, že se mu nový projekt vůbec nelíbí a je velmi rád, že se fanoušci proti Super lize postavili.

Související obsah

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Podobné protesty zažila také Chelsea. Její fanoušky musel uklidňovat i Petr Čech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události