Manchester City obhájil Carabao Cup! Rozhodla jediná branka

Fotbalisté Manchesteru City slaví další trofej! Opět po roce dokázali ovládnout Anglický Ligový pohár. Tentokrát ve finále porazili Tottenham 1:0.

O první vážnější šanci se ve Wembley, kam už bylo v puštěno několik tisícovek diváků, postarali Citizens. Foden pálil z malého vápna, ale trefil obránce a od něj se míč odrazil do tyče.

I nadále byl Manchester lepším celkem. Šance Sterlinga ale skončila mimo. Stejně tak střela Mahríze, který si podobný pokus zopakoval o dvě minuty později.

Po poločase tak byl stav 0:0. I v tom druhém byl lepší Manchester City a další příležitost měl opět hodně agilní Mahríz. Jeho pokus ale zázračně zlikvidoval Lloris.

Rozhodnutí tak přišlo osm minut před koncem. Zkrácený rohový kop zahrál De Bruyne přesně na hlavu Aymerica Laporteho, který propálil gólmana Spurs.

City tak ovládli Carabao Cup už poosmé v historii a počtvrté za sebou. Tottenham naopak stále čeká na trofej, a to už od roku 2008.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.