Lille otočilo dvougólovou ztrátu a vrátilo se do čela Ligue 1

Francouzská Ligue 1 slibuje v jejím samotném závěru neskutečné drama. V nedělním zápase uspělo Lille v těžkém zápase v Lyonu a po výhře 3:2 se dostalo opět o bod před PSG.

Lyon proti Lille začal parádně. Rychle vedlo dokonce o dvě branky. Nejprve dostal zpětnou přihrávku Islám Slímání, který se trefil přesně pod břevno. Následně si nešťastný vlastní gól vstřelil José Fonte.

V první minutě nastavení ale snížil krásnou střelou z přímého kopu Burak Yilmaz. Po hodině hry bylo srovnáno, když nabídku před prázdnou bránu uklidil do sítě Jonathan David.

Rozhodnutí přišlo pět minut před koncem. Burak Yilmaz se dostal do úniku a krásným obloučkem překonal Lopese. Lille je tak opět v čele soutěže o jeden bod před PSG. Lyon je na čtvrtém místě a Liga mistrů se mu vzdaluje.

Tu drží Monako, které vybojovalo vítězství 1:0 na hřišti Angers.V dalších zápasech si poradilo Nice s Montpellierem 3:1, Lorient s Bordeaux 4:1, Rennes s jistotou padajícím Dijonem dokonce 5:1, Lens udolalo Nimes 2:1 a Nantes uspělo ve Štrasburku stejným poměrem.

Ligue 1 můžete pravidelně sledovat na stanicích Nova Sport a Voyo.

Nedělní výsledky Ligue 1:

Nice - Montpellier 3:1 (3:1)
Branky: 6. Búdawí, 39. Todibo, 40. Claude-Maurice – 4. Laborde.

Lens - Nimes 2:1 (1:0)
Branky: 17. Ganago, 77. Haidara – 53. Ferhat (pen.).

Lorient - Bordeaux 4:1 (3:0)
Branky: 18. Wissa, 20. Moffi, 43. Moffi, 80. Moffi – 84. Sissokho.

Rennes - Dijon 5:1 (1:1)
Branky: 16. Terrier, 71. Terrier, 73. Tait, 81. Nyamsi, 90+2. Grenier – 9. Benzia (pen.).

Štrasburk - Nantes 1:2 (1:0)
Branky: 43. Ajorque – 53. Castelletto, 76. Blas.

Angers - Monako 0:1 (0:0)
Branka: 79. Ben Yedder.

Lyon - Lille 2:3 (2:1)
Branky: 20. Slímání, 35. J. Fonte (vla.) – 45+1. B. Yılmaz, 60. David, 85. B. Yılmaz.

Lille bojuje o titul v Ligue 1, ale v Evropské lize vypadl s Ajaxem:

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.