Hokej

Šokující zpráva! Zemřel hlavní trenér hokejového Znojma Fryčer

Šokující zpráva! Zemřel hlavní trenér hokejového Znojma Fryčer
Zdroj: Profimedia

Velmi smutnou zprávu v úterý odpoledne doručilo hokejové Znojmo. Zemřel trenér moravského celku a bývalý skvělý hráč NHL Miroslav Fryčer, kterému bylo pouhých 61 let.

Odešla velká osobnost českého hokeje. Miroslav Fryčer za sebou nechal kariéru, o které se mnohým může jen zdát. Již jako náctiletý naskočil do nejvyšší hokejové soutěže, kde v dresu Vítkovic ukazoval, že má před sebou naprosto výjimečnou kariéru.

Po čtyřech sezónách v dresu Vítkovic se Fryčer rozhodl emigrovat z reprezentačního turnaje ve Švýcarsku. To už za sebou měl například olympijské hry v Lake Placid. Od sezóny 1981/82 již působil v nejlepší hokejové lize světa NHL. Kariéru začal v Québecu.

Ve stejné sezóně ovšem odešel do Toronta, kde nakonec strávil téměř celou kariéru. V NHL nasázel devět hattricků a je vůbec prvním Čechem, kterému se povedlo dát v jednom utkání čtyři branky či si zahrát na All Star Game.

Jsou zprvy, kter se nepou lehce. Ve vku 61 let ns navdy opustil Miroslav Fryer. Sportovnmu manaerovi a...

Zveejnil(a) HC Aqotec Orli Znojmo dne ter 27. dubna 2021

Nejpovedenějším ročníkem byla sezóna 1985/86, kdy měl Fryčer více jak bod na utkání. Po odchodu z Toronta si v poslední sezóně zahrál ještě za Edmonton a Detroit. Šlo o sezónu 1988/89, po které ze zámoří odešel. V NHL odehrál přes čtyři stovky utkání a nasbíral 341 kanadských bodů.

Kariéru jako hráč střídavě dohrál v Itálii a Německu, kde bodově naprosto exceloval. Trenérskou kariéru nastartoval jako asistent ve Vítkovicích, ale brzy se jako hlavní kouč ujal Havířova.

 

Související obsah

Trénoval dlouhou dobu také v Itálii či Polsku. V posledních letech výrazně figuroval v plánech znojemských Orlů, kde vykonával funkci hlavního trenéra i sportovního manažera.

Před čtyřmi lety vyšla jeho životopisná kniha Můj divoký hokejový život. Zemřel po krátké nemoci ve věku 61 let.

David Panuška, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události