Fotbal

Přestup Hložka? Rok ve Spartě navíc mu neublíží, říká legenda Blažek

Letošní sezona Fortuna ligy patří Slavii, která podle všeho míří za dalším titulem, nicméně v případě Sparty je stále ve hře minimálně druhé místo v lize, které by zajistilo boj o Ligu mistrů a možná by i přesvědčilo Adama Hložka, aby v letenském kádru zůstal. Ostatně v to věří i brankářská legenda Jaromír Blažek, která se rozpovídala o výkonech sparty i svých chystaných brankářských kempech.

Sparta po příchodu nového trenéra Pavla Vrby sice neúspěšně dohání Slavii v honbě za titulem, nicméně podle bývalého brankáře obou pražských "S" vidí ve hře letenského týmu progres.


"Potřebuje to čas, výsledky jsou zatím dost rozkolísané. Nicméně ve hře už vidím rukopis trenéra Pavla Vrby, který tímto stylem hrál už i v Plzni a Viktoria měla zpočátku její úspěšné éry také dost divoké výsledky jako Sparta. Každopádně věřím, že se to správně nastartuje, podobně jako před lety v Plzni," říká Jaromír Blažek, který také doufá, že Letenští udrží v kádru talentovaného Adama Hložka, o něhož je zájem i v Premier League.


Související obsah"Nevidím mu do hlavy. Za mě je pořád mladý, takže když zůstane ještě rok ve Spartě, tak mu to určitě neublíží. Navíc doufám, že Sparta získá druhé místo v lize a bude hrát na podzim poháry, kde by ta jeho cena ještě narostla, a navíc by získal ještě více herních zkušeností," odpovídá na adresu 18letého supertalentu sparťanská legenda.


Související obsahBlažek také promluvil o výkonech Slavie, které mu připomínají éru, kdy přicházel do Sparty. "Slavii jsme tehdy dávali třeba pět gólů. Teď se to bohužel otočilo a Slavia je na koni a má lepší mužstvo i výsledky. Sparta na to tak musí koukat smutně zpovzdálí. Každopádně budu jako každý sparťan doufat, že se to třeba zase otočí," vypráví Blažek, který přišel od 1.ledna s novou myšlenkou brankářské akademie a touží, že se mu podaří třeba vytrénovat svého nástupce.


Související obsah


 

"Bylo by to samozřejmě fajn, už tři roky také dělám u mládeže na Bohemce, a když vidím u těch dětí progres a třeba se o nich začne mluvit i v souvislosti s velkým fotbalem, tak je to příjemné a člověka to potěší a upřímně mě to naplňuje," vysvětluje bývalý fotbalový brankář, který se Spartou získal šest ligových titulů.
 

Na červenec pak Jaromír Blažek plánuje brankářské kempy, kde doufá, že se děti dokážou pořádně rozhýbat po dlouhé covidové pauze. "Doufám, že si děti udělají hezké prázdniny a dostanou se po dlouhé přestávce zase do fyzické pohody," uzavírá gólmanská legenda. Přihlášky a více informací jsou k dispozici zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události