Fotbal

Kdo půjde z kola ven? Fotbalové osobnosti tipují, kdo se udrží v lize

Kdo půjde z kola ven? Fotbalové osobnosti tipují, kdo se udrží v lize
Zdroj: Profimedia

Fortuna liga v posledních kolech nabídne unikátní souboj o udržení. Letos spadnou hned tři týmy, protože předchozí ročník byl výrazně ovlivněn pandemií koronaviru, a tak se do nejvyšší ligy jen postupovalo. Zeptali jsme se tří bývalých hráčů či trenérů, jak souboj o udržení vidí.

Jak to ve spodní části tabulky vlastně vypadá? Na posledním místě je s patnácti body slezská Opava, která na udržení ztrácí deset bodů a nejspíše je mimo hru o záchranu. V posledních pěti kolech hrají všechny týmy o patnáct bodů.

Následuje Příbram s dvaceti body. Brněnská Zbrojovka má o bod více. Teplice na první nesestupové pozici mají bodů 25. Koukat dozadu musí i Mladá Boleslav se sedmadvaceti body a Zlín s devětadvaceti. V následujícím kole jede právě Zlín do Teplic.

Brněnský celek je aktuálně nejblíže k Teplicím, které po vzájemném víkendovém souboji mají o čtyři body více. Utkání v moravské metropoli skončilo bezbrankovou remízou, která mrzí především Zbrojovku. “Přišlo mi, že to byl nejhorší zápas ze všech za poslední dobu. Bylo to trochu jalové,” komentoval remízové utkání patriot Zbrojovky Petr Švancara.

Šestnáctý a sedmnáctý tým tabulky byly dlouhou dobu na odstřel, ale po posledních duelech jsou Příbram a Brno zpátky ve hře. “Teplice dělají všechno pro to, aby je někdo dohnal,” komentoval pro web Nova Sport aktuální situaci Petr Švancara. “Myslím si, že Teplice mají dobrý mančaft a s tímto náskokem by to měly zvládnout,” věří svému bývalému zaměstnavateli zase Tomáš Jun.

 

Související obsah

Zmrtvýchvstání předvádí Příbram, která vyhrála dvakrát za sebou venku a přidala se do boje o udržení v nejvyšší soutěži. “Příbram vyhrála dvakrát venku, klidně může promluvit do souboje o udržení. Teď má doma České Budějovice, které z poslední pěti zápasů udělaly jediný bod. Příbram na ně navíc umí,” hodnotí šance středočeského celku jeho bývalý trenér Josef Csaplár.

Předposlednímu týmu soutěže věří i Švancara, ale zároveň doufá v úspěch Zbrojovky: “Nejlépe je na tom Příbram, která dvakrát z posledních tří zápasů vyhrála. Ale snad Zbrojovka ještě zapne a bude to minimálně zajímavé.”

Související obsah

Následující kola napoví, kdo z uvedených respondentů bude nejblíže. Teplice v prvním květnovém kole hostí Zlín, na který ztrácí čtyři body, a který je v obrovské krizi. Prohrál totiž sedm duelů v řadě a s aktuální formou je také v ohrožení. “Teplice dávají pořád týmům šanci o to hrát a pokud příští týden doma neporazí Zlín, tak bude o co hrát,” ví Petr Švancara. Jeho oblíbené Brno hraje na hřišti Baníku, který má naopak formu velice znamenitou.

Josef Csaplár si myslí, že je ohrožená i dvojice Mladá Boleslav - Zlín. Zároveň dává pozor na poslední kolo, které může být opravdu zajímavé, co se boje o záchranu týče. “Do boje o sestup bych klidně připočítal Zlín a Mladou Boleslav. Zlín jede do Teplic a Boleslav hraje na Slovácku, je to dost zamotané. Poslední kolo je například Teplice – Příbram, kde se může stát spousta věcí.”

 

Související obsah

Tomáš Jun věří Teplicím a ví, že týmy na dně tabulky fazónu nemají. "Výsledky Příbrami a Brna v poslední době nebyly úplně nejlepší a spíše tam směřují oni. Bude to ještě zajímavé.” Formu ovšem nemají ani Teplice, které nevyhrály již sedm utkání. Poslední úspěch se datuje na začátek března.

“Nikdo nechce házet flintu do žita, ještě je ve hře patnáct bodů. Může se stát, že Teplice nic nevyhrají, Zbrojovce se povede dvakrát vyhrát a zachrání se. Příbram, Opava a Brno jsou zaslouženě tam, kde jsou,” dodal na závěr Švancara, který si během kariéry vysloužil přezdívku Mercedes.

Petr Švancara byl zklamán z trestu pro slávistu Ondřeje Kúdelu:


 

David Panuška, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události