Zdeno Chára se opět činil! Obrovitý slovenský obránce ve službách Washingtonu tentokrát nezaujal svou tvrdou ranou od modré čáry, ale rozdal rány pěstí do obličeje soupeře. Zastával se svého spoluhráče, který byl předtím nemilosrdně naražen na mantinel. Matta Martina zachránili před Chárovou pomstou až rozhodčí, kteří oba hráče od sebe odtrhli.

Na začátku druhé třetiny se Matt Martin, útočník New Yorku Islanders, prudce rozjel na protihráče Michaela Sgarbossu a tvrdým hitem ho narazil na mantinel. Hráč Washingtonu jen zůstal bezvládně klečet na ledě, jelikož byl silně otřesen. Sgarbossa měl ale smůlu, že v tu samou chvíli byl poblíž i slovenský bijec Zdeno Chára, který se ihned vydal svého parťáka pomstít.

I přesto, že Sgarbossa měří 193 cm a konfliktním situacím se rozhodně nevyhýbá, proti Chárovi neměl vůbec žádnou šanci. Slovenský obránce ho zasypal čtyřmi tvrdými údery pěstí a oba borce museli od sebe odtrhnout až rozhodčí.

Stejně jako Chára byl v celém zápase úspěšnější i jeho Washington, který díky gólu Spronga ze druhé minuty utkání vyhrál 1:0 a dostal se opět do čela Východní divize před Pittsburgh.