Fotbal

Permanentkáři opět na stadionech. Jak budou postupovat kluby?

Permanentkáři opět na stadionech. Jak budou postupovat kluby?
Zdroj: Profimedia

Už dnes, tedy ve středu 28. dubna, se diváci opět podívají v Česku na fotbal. Prvně se měli vrátit na zápasy MOL Cupu, to ale nakonec padlo. Jako první se podívají až na ligová víkendová klání. Kdo se ale do ochozů dostane?

Nově vláda umožňuje obsazení 10 procent stadionu a vypadá to, že se blýská na lepší časy. Do zmíněné kapacity se ale počítají i lidé, kteří jsou nezbytně nutní k pořádání zápasů, sponzoři a novináři.

Kdo s fanoušků se tedy opravdu dostane na stadion? Podle vyjádření klubů, kterých se to týká již v pohárových duelech, půjdou na řadu samozřejmě permanentkáři.

Na Andrově stadionu v Olomouci mělo být na čtvrtfinálový duel MOL Cupu se Slavií 1247 diváků včetně již výše zmíněných skupin. Jenže přišel zákaz. Zápas se Slavií tak bude opět bez diváků.

Související obsah

Sigma přesto umožní vstup všem svým permanentkářům. Všichni budou muset mít negativní PCR nebo antigenní test ne starší než 48 hodin, případně papír o prodělání onemocnění v posledních 90 dnech nebo potvrzené očkování.

To se týká všech klubů. U Slavie pak nebude stačit sms potvrzení o testu, ale požadují papírové nebo elektronické. U klubu z Vršovic ale musí řešit další zapeklitou otázku. Více prodaných permanentek, než je povolený počet diváků.

Všichni se budou muset zaregistrovat v systému Ticketportal, kde vyplní číslo permanentky a následně si vygenerují vstupenku, kterou si aktivují u vstupu na stadion.

Související obsah

Nicméně kdo lístek získá, už nebude mít možnost, aby navštívil další domácí zápasy. A to z jednoho prostého důvodu - musí se dostat na co nejvíce fanoušků. Samozřejmostí je jmenný ticketing.

V Plzni řeší podobný problém. Tam diváci musí zažádat na konkrétní e-mail. Následně dostanou potvrzení, nebo zamítnutí. Opět podle toho, zda už kapacita byla vyčerpaná, nebo ne. Zda každý bude mít nárok pouze na jeden zápas, to zatím není jisté.

Sparta zatím žádné vyjádření neposkytla. "Ohledně fanoušků budeme mít teprve poradu. Čas nás tolik netlačí. Ostatní kluby musely reagovat rychleji. Jakmile budeme vědět, ihned vydáme prohlášení," prohlásil mluvčí Sparty Ondřej Kasík. Letenský celek hraje první domácí utkání až 9. května s Baníkem Ostrava.

Opavský klub, který je znám velkou podporou svých fanoušků, také nebude moct vpustit všechny permanentkáře. "Po odečtení sponzorů a osob nutných k průběhu utkání budeme moct vpustit 500 až 700 dlouholetých permanentkářů. Jak to bude dále, o tom budeme teprve jednat," řekl mluvčí klubu Janek Šimek.

Že se vrátí diváci na stadiony je jasné od úterý:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události