MMA

Muradov má řadu novinek: Založil vlastní organizaci, zápas blokují víza

Muradov má řadu novinek: Založil vlastní organizaci, zápas blokují víza
Machmud Muradov na vážení před UFC 257 | Zdroj: Profimedia

Je to více než tři měsíce, co Machmud Muradov vyhrál třetí zápas v UFC. Od té doby se v jeho světě událo mnoho novinek. Přečtěte si, co ho zdrželo v Uzbekistánu, na jakém turnaji měl nabídku zápasit i odkud se vzal název jeho vlastní MMA organizace.

Muradov (25-6) se ve středu po více než dvou měsících vrátil do Prahy za svou rodinou. Kromě povinností, byznysu a cestovních opatření ho v Uzbekistánu zdržely i rodinné důvody. "Na začátku jsem měl problém odletět, ale pak doma někdo onemocněl a musel jsem tam být, proto jsem tam zůstal tak dlouho," vysvětlovat Uzbek s českým srdcem.

Cestovní obtíže ho také připravily o čtvrtý zápas v UFC, kde je Muradov stále neporažený. Redakci Nova Sport prozradil, že měl na stole znovu nabídku na turnaj, který zakončí bitva McGregor vs. Poirier, tak jako tomu bylo posledně, kdy knokautoval Andrewa Sancheze.

Zdroj: Profimedia

"Mohl jsem zápasit v Abú Zabí na galavečeru McGregor vs. Poirier. Měl jsem nabídku, ale nevyšlo to, protože teď všechno přesunuli do USA. Do Abú Zabí nemusím mít vízum, ale do Ameriky jo. Nové mi budou dělat v květnu, to může být na týden, měsíc i na dva. Nechtěli to riskovat, až budu mít papíry, tak mi dají vědět s kým a kdy," vysvětloval Mach, který je v současnosti bez další výzvy.

Muradov také chyběl při přípravě jeho trenéra a opravdové legendy českého MMA Petra “Monster“ Knížete (11-1). Ten se po více než dvou letech představí v kleci na turnaji OKTAGON 23. Ačkoli Mach poslední měsíce chyběl, o vítězství svého kouče nepochybuje

"Monster prostě přijde a toho chlapa rozseká. Vyhraje před limitem, to vím. Jinak to nevidím a jinak to ani nebude," řekl Muradov přesvědčeně.

Zdroj: Profimedia

S redakcí Nova Sportu se také podělil o žhavou novinku, kterou trávil poslední dobu. "Založil jsem v Uzbekistánu vlastní MMA organizaci. Jmenuje se TAMERLAN, je to jak profesionální, tak amatérská liga. Chci brát zápasníky z Česka, ukážu jim svou zem a naši mentalitu. Také pro uzbecké fightery budu vozit fightery z Evropy i celého světa. Mám tu možnost a podporuje mě stát, takže proč ne, když můžu něco udělat pro mladé chlapy. Třeba se s organizací jednou podíváme do České republiky," popisoval Mach své plány.

Tamerlán je jedním z národních symbolů Uzbekistánu. Jak sám Muradov řekl: "Byl to náš největší válečník." Turkický vojevůdce ve 14. století vytvořil Tímurovskou říši, která ležela na území dnešního Uzbekistánu, Turkmenistánu a Íránu. V překladu název znamená také železo, chromý nebo kulhavý.

Nyní se těší domů, kde na něj čeká přítelkyně Monika Bagárová a dcera Rumia. "Těším se na ní jako dítě. Tak jako ona na mě, tak já na ní," radoval se hrdý otec.

Dříve se Muradov svěřil televizi Nova, jaké to bylo, když popré dceru držel v náruči:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události