MMA

Sledujte PFL 2: Devět duelů, dva šampioni a turnaj o milion dolarů

Další turnaj organizace PFL je tu. Tentokrát si to v základní části sezóny 2021 rozdají rivalové velterové a polotěžké váhy. Podívejte se, jak sledovat a na co se těšit.

Jak sledovat?

Turnaj PFL 2 můžete sledovat živě už dnes 29. dubna od 23:30 exkluzivně na portálu Voyo. Přenosem vás tradičně provede duo zkušených komentátorů Michal Petrgál a Josef Čepela.


Na co se těšit?

Celkem na fanoušky MMA čeká devět duelů, které zakončí duel veteránů Bellatoru i UFC Rory MacDonald vs. Curtis Millender ve velterové váze. Na kartě se představí také šampioni minulých ročníků. Na obhajobu v kategorii do 77 kg útočí Ray Cooper III, kterého vyzve Jason Ponet. V polotěžké váze je pak favoritem Argentinec Emiliano Sordi, který se v prvním kole utká s Chrisem Camozzim.
 

Zdroj: Profimedia

Překvapením turnaje může být Nick Roehrick, který vstoupil do profesionálního MMA až ve 25letech. Za osm let absolvoval 10 zápasů a až na jednu výjimku vždy zvítězil. Jedinou prohru si připsal s Jaredem Cannonierem, když bojoval o smlouvu s UFC.
 

Na poslední chvíli z turnaje musel odstoupit Vinny Magalaes, kterému doktoři zakázali nastoupit. Proti Jordanu Youngovi ho nahradil ukrajinský ranař Askar Možarov, který má na kontě tři výhry v řadě a všechny získal už v prvním kole. Avšak veterán Bellatoru nebude lehký oříšek, v kariéře prohrál jen jednou a většinu svých vítězství získal v prvním kole, kde donutil své soupeře odklepat.
 

PFL premiéru si také odbude Gleison Tibau. Toho si fanoušci MMA budou jistě pamatovat z galavečeru UFC 148 v roce 2012. Tehdy se Brazilec střetl s Chabibem Nurmagomedovem. Ačkoli rozhodčí přisoudili jednomyslně výhru dagestánskému Orlu, přeborníkovi v boji na zemi se tehdy nepovedl ani jeden ze 13 takedownů a dodnes ve světě MMA panují diskuze, zda sudí rozhodli správně.

Zdroj: Profimedia


Zápasová karta

Hlavní karta PFL 2:
Rory MacDonald (21-6-1) vs. Curtis Millender (18-6) - velterová váha
Ray Cooper III (20-7-1) vs. Jason Ponet (20-12-1) - velterová váha
Gleison Tibau (34-14) vs. Joao Zeferino (24-9) - velterová váha
Emiliano Sordi (22-8) vs. Chris Camozzi (25-14) - polotěžká váha


Karta Prelims
Tom Lawlor (10-7) vs. Antonio Carlos Junior (10-5) - polotěžká váha
Askar Možarov (23-7) vs. Jordan Young (11-1) - polotěžká váha
Cezar Ferreira (13-8) vs. Nick Roehrick (9-1) - polotěžká váha
Sadibou Sy (8-5-2) vs. Nikolaj Aleksachin (26-5) - velterová váha
Dan Spohn (18-7) vs. Marthin Hamlet Nielsen (6-1) - polotěžká váha

Související obsah


 

Co je PFL?

Professional Fighters League je americká MMA organizace, jejíž formát připomíná ligu. Zápasníci šesti váhových kategorií svedou od dubna do července každý dva zápasy, ve kterých získávají body do tabulky. Čtyři nejlepší pak postupují do play-off a bojů o titul šampiona a výhru 1 milion dolarů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události