MotoGP

Salač pojede ze čtvrté řady, Márquez po pádu nezvládl kvalifikaci

Filip Salač vyjede do Velké ceny Španělska z dvanáctého místa. V trénincích zajel šestý nejrychlejší čas, ale v kvalifikaci si vyjel pouze místo ve čtvrté řadě. Marc Márquez měl v tréninku tvrdý pád a následně se nedostal do druhé fáze kvalifikace.

Salač si v třetím tréninku vyjel šestý nejlepší čas v kategorii Moto3, takže bez problémů postoupil do druhé fáze kvalifikace. V ní ale vybojoval pouze dvanácté místo. Až za českým jezdcem skončil Pedro Acosta, suverénní lídr po třech závodech.

V kategorii MotoGP spadlo během tréninků a kvalifikací mnoho závodníků a byl mezi nimi i Marc Márquez, jenž loni právě v Jerezu upadl tak nešťastně, že se do sezony již nevrátil.

Šestinásobný šampion musel na vyšetření do nemocnice, ale naštěstí žádné vážné zranění neutrpěl a vrátil se do tréninku. V nich si nezaručil místo v druhé fázi kvalifikaci, a nepovedlo se mu to ani v první fázi kvalifikace, kde skončil čtvrtý.

Takto Marc Márquez v tréninku upadl:


 

Márquez tedy pojede až ze 14. místa. Z prvního místa pojede do závodu Fabio Quartararo, jenž vyhrál poslední dva závody a v celém šampionátu vede.

Související obsah

Výsledky kvalifikace Velké ceny Španělska:

Moto3

1. T. Suzuki (Jap./Honda) 1:45,807
2. J. Alcoba (Šp./Honda) +0,125
3. A. Migno (It./Honda) +0,200

12. F. Salač (ČR/Honda) +0,759

Moto2

1. R. Gardner (Aus./Kalex) 1:40,667
2. F. Di Giannantonio (It./Kalex) +0,071
3. M. Bezzecchi (It./Kalex) +0,086

MotoGP

1. F. Quartararo (Fr./Yamaha) 1:36,755
2. F. Morbidelli (It./Yamaha) +0,057
3. J. Miller (Aus./Ducati) +0,105


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události