Hokej

Dlouholetý kapitán Karlových Varů Skuhravý ukončil kariéru

Dlouholetý kapitán Karlových Varů Skuhravý ukončil kariéru
Zdroj: Profimedia

Václav Skuhravý strávil většinu své kariéry v dresu Karlových Varů a ve dvanácti sezonách při tom měl kapitánské céčko na dresu. Celkem stihl v extralize odehrát 1001 utkání, ale žádné další již nepřidá, jelikož ve svých 42 letech věší brusle na hřebík

Skuhravý je ukázkovým příkladem klubové legendy. V Karlových Varech svou kariéru začal a po třech sezonách v Kladně, Brnu a Litvínově se vrátil zpátky vypracoval se do role kapitána mužstva.

Po šesti sezonách s céčkem na hrudi si odskočil do Českých Budějovic, Litvínova a Kladna, ale poté se opět vrátil a dalších sedm sezon působil jako kapitán Energie.

Skuhravý drží celou řadu klubových rekordů, a tak ve svých 42 letech může odejít s vědomím, že dokázal mnohé. Zahrál si i za reprezentaci na mistrovství světa a v roce 2009 slavil se svou Energií extraligový titul.

 

Související obsah

"Venca? Je to pro mě unikátní hráč, výborný člověk a osobnost, která se naprosto nesmazatelně zapsala do historie našeho klubu. Nebojím se ho přirovnat už teď k legendárním hráčům, jakými byli Jiří Feureisl, Václav Šinágl , Josef Koller, Václav Freiberg, Franta Potužák nebo Josef Martinovský," srovnal Skuhravého s největšími klubovými legendami majitel Energie Karel Holoubek.

V listopadu ukončil svou kariéru další veterán Tomáš Rolinek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události