Fotbal

Reprezentace Gabonu se vyjádřila ke Kangovi: Je to lež, Guélor je náš

Reprezentace Gabonu se vyjádřila ke Kangovi: Je to lež, Guélor je náš
Guélor Kanga v dresu Crvené zvezdy Zdroj: profimedia.cz

Minulý týden zasáhla fotbalovou veřejnost šokující zpráva o Guélorovi Kangovi, jenž má být údajně někým jiným a reprezentaci Gabonu, za kterou fotbalista hrál, tak hrozilo vyloučení. Gabonská fotbalová federace ale nyní tuto zprávu prohlásila za lež.

Ve zprávě, kterou sepsala Gabonská fotbalová federace totiž stojí, že informace ze strany konžského svazu jsou lživé a bez jasných důkazů.


"Guélor Kanga Kaku je v národním týmu Gabonu v souladu s regulačními ustanoveními Africké fotbalové federace (CAF) a gabonským občanským zákoníkem," píše federace Gabonu.


Související obsah


 

Tamní reprezentace tak vyvrátila informaci, která se objevila v médiích minulý týden a podle níž má být bývalý exsparťanský záložník ve skutečnosti rodákem z Demokratické republiky Kongo, je mu místo 30 let už 35 let a jeho pravé jméno je Kiaku-Kiaku Kianga.

 

Související obsah

Sám Guélor Kanga se na instagramu hrdě hlásí ke Gabonu a svoji profilovou fotku zaměnil za vlajku africké země. Fotbalový záložník momentálně působí v Crvene Zvezde Bělehrad, předtím ale hrál také za pražskou Spartu.

 
Gabonu hrozí kvůli Kangovi i diskvalifikace z Afrického poháru národů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události