Fotbal

Generální ředitel Dortmundu má jasno: Haaland v létě neodejde

Generální ředitel Dortmundu má jasno: Haaland v létě neodejde
Erling Haaland slaví gól proti Seville | Zdroj: Profimedia

Norská fotbalová hvězda Erling Haaland podle slov generálního ředitele Borussie Dortmund Hanse-Joachima Watzkeho zůstane přes léto ve svém současném působišti.

V poslední době se hodně spekuluje o budoucnosti 20letého talentovaného útočníka. Podle slov jeho otce Alfa-Ingeho a hráčského agenta Mina Raioly zamíří z Německa za novým dobrodružstvím.

Jenže generální ředitel Dortmundu Watzke řekl, že hráč zůstane přes léto stále v západoněmeckém celku. "Raiolu znám dlouho. Velmi dobře spolu vycházíme. Haaland zůstane ještě příští rok v Dortmunu," prozradil Watzke.

Proč se k celé situaci nyní vyjádřil? Raiola totiž pronesl, že Real Madrid, se kterým je Haaland v současné době nejvíce spokojován, udělal další krok k dotažení přestupu.

Související obsah

"Myslím, že Real si může dovolit Haalanda koupit. Spíš je tady otázka, zda si může dovolit ho nekoupit. A co Barcelona," uvažuje hráčův agent.

"Pokud bude dobrá příležitost a všichni budou šťastní, nabídku položíme na stůl," pokračoval Raiola. Na otázku ohledně Haalandovy klauzule, která by měla vejít v platnost příští rok v červenci, pořádně neodpověděl.

"Důležitější než klauzule je, zda hráč chce odejít, nebo ne," řekl Raiola. Klauzule by měla být ve výši 75 milionů eur. Haaland tak v létě bude jistě horkým zbožím. Vždyť v Bundeslize vstřelil ve 26 zápasech 25 gólů. Pouze Robert Lewandowski jich dal více.

Podívejte se na jeden z parádních gólů Haalanda. Vystřihl tyto nádherné nůžky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události