Cyklistika

Italský cyklista nesmí tři roky závodit. Za doping bude pykat i jeho tým

Italský cyklista nesmí tři roky závodit. Za doping bude pykat i jeho tým
Zdroj: Twitter @Cyclingnewsfeed

Italský cyklista Matteo Spreafico nesmí tři roky závodit, protože mu byla v těle nalezena zakázaná látka ostarin. Stalo se tak po Giro d´Italia, které se konalo loni v říjnu.

Osmadvacetiletý cyklista, který jezdí za italský tým Vini Zabu, absolvoval celkem dva testy, při kterých byl pozitivní na výše zmíněnou látku. Na základě toho je diskvalifikován ze všech závodů po dobu tří let. Zákaz se mu začal počítat 22. října 2020. Zpátky na start závodů se tedy může vrátit až 21. října 2023.

Není to první případ, kterému italský tým Vini Zabu musí čelit. Spreaficův parťák Matteo De Bonis byl v březnu tohoto roku pozitivně testován na erytropoetin, což je posilovač krve. Na základě toho si vysloužil dvanáctiměsíční distanc a jeho tým nesměl třicet dní závodit.

Související obsah

Nový případ však situaci ve Vini Zabu ještě zhoršil. Tuto sezonu byl vyřazen z celého ročníku Giro d´Italia a nahradí je italský tým Androni Giocattoli-Sidermec.

Bicykly jsou nyní nedostatkovým zbožím, zloději je proto kradou více než obvykle:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Výsledky NBA: Phoenix prodloužil vítěznou sérii

Obhájci titulu porazili na domácí palubovce Sacramento Kings o šest bodů. Na výsledku se 34 body podílela hvězda týmu Khris Middleton. První tým Západní konference Phoenix Suns výhrou nad Indianou Pacers prodloužil vítěznou sérii na pět zápasů. Výsledky NBA: Milwaukee Bucks – Sacramento Kings 133:127, Cleveland Cavaliers – Oklahoma City Thunder 94:87, Phoenix Suns – Indiana Pacers 113:103

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.