Tenis

Kvitová po bitvě podlehla světové jedničce, Muchová také končí

Na čtvrtý titul z Madridu Petra Kvitová nedosáhne. Ve čtvrtfinále nestačila na světovou jedničku Ashleigh Bartyovou, se kterou prohrála 1:6, 6:3 a 3:6. Australanka tak vyrovnala zápasovou bilanci s českou hráčkou na 5:5. I tak Kvitová ukázala před blížícím se French Open slušnou formu. Na turnaji také končí Karolína Muchová.

První set byl zcela v režii světové jedničky. Bartyová ovládla úvodních pět gamů a sadu nakonec získala v poměru 6:1. Ve druhé části hry se však role obrátily. Kvitová zpřesnila svoji hru a hned na začátku setu se jí podařilo poprvé sebrat soupeřce podání. V následné hře sice musela o svůj servis tvrdě bojovat, když odvracela tři brejkboly soupeřky, ale povedlo se. Náskok tří gamů si světová dvanáctka úspěšně držela až do konce setu a o vítězce tak rozhodla třetí sada.Její začátek však opět nabídl zcela opačnou podívanou. Tentokrát dominovala Australanka a získala první tři gamy. Dvojnásobné wimbledonské šampionce se ale podařilo zareagovat, když si v páté hře vzala ztracené podání zpátky. Pomohla jí k tomu i paradoxní situace, kdy Bartyová smečovala míček a stála přitom blízko od sítě. Tenisák sice zapadl přesně do kurtu, ale Australanka svůj pohyb nedobrzdila a sítě se dotkla. V takovém případě musel být podle pravidel bod připsán Kvitové. Ta celý game nakonec získala bez ztráty fiftýnu a snížila na 2:3.


Následující dva gamy byly velmi vyrovnané a rozhodovaly maličkosti. Zatímco Bartyové se podařilo proměnit třetí brejkbol a dostat se do vedení 4:2, Kvitová stejný počet šancí v následující hře využít nedokázala, a tak se světová jednička dostala do komfortního vedení 5:2. V následujích dvou hrách sice dokázala Kvitová odvrátit celkem tři brejkboly, ale na zvrat to nestačilo.

Související obsah

Po Kvitové se v Madridu dnes představila také Karolína Muchová, která prošla přes Osakaovou a Sakkariovou. Po skalpu dvou lépe umístěných soupeřek však její cesta na turnaji končí. Ve čtvrtfinále ve dvou tajbrejcích nestačila na Rusku Pavljučenkovou.
 

Výsledky českých tenistek na turnaji v Madridu:

Ashleigh Bartyová - Petra Kvitová 6:1, 3:6, 6:3

Karolína Muchová - Anastasija Pavljučenkovová 7:6, 7:6

Krejčíková/Siniaková - Xuová/Čangová 6:1, 6:0
 

Přes současnou světovou jedničku Kvitová nepostoupila, ale cestou do čtvrtfinále vyřadila alespoň bývalou jedničku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události