Vzpírání

Bude se měnit historie? Blízko OH je první transgender účastnice

Bude se měnit historie? Blízko OH je první transgender účastnice
Laurel Hubbardová | Zdroj: Profimedia

Laurel Hubbardová se může stát první transgender účastnicí olympijských her. Novozélandská vzpěračka by se na OH v Tokiu mohla ukázat díky pozměněným pravidlům Mezinárodního olympijského výboru.

Změna historie a hlavně velká kontroverze poté, co Laurel Hubbardové byla potvrzena kvalifikace na OH v Tokiu. Tam byla automaticky kvalifikována po změně pravidel, které přišly kvůli pandemii koronaviru. Oficiální potvrzení její účasti ale musí přijít od Novozélandského týmu, který má čas oznámit nominaci do 5. července. Laurel by měla soutěžit mezi ženami.

  

Před třemi roky se vzpěračka obávala o svoji kariéru. Na hrách Commonwealthu si přivodila vážně zranění lokte. Nakonec ale své zranění dokázala vyléčit a může tak stvrdit svůj velký návrat v Tokiu. Tam by se měla stát ve 43 letech nejstarší sportovkyní ve vzpěračských soutěžích.


Hubbardová původně soutěžila mezi muži pod jménem Gavin Hubbard. V roce 2013 však absolvovala zmíněnou změnu pohlaví.
 

Související obsah

Lze očekávat, že názory na její výběr budou ostře rozdělené. Jedna strana bude tuto zprávu vnímat jako velký krok kupředu. Oproti tomu druhý tábor to uvídí jako jasnou výhodu pro Laurel a vůči jejím soupeřkám to může být nefér. Každopádně pokud se tak opravdu stane, tak den jejího nástupu do soutěže, se navždy zapíše do dějin olympijských her.

Zdroj: ProfimediaLetošní olympiáda se musí obejít bez zahraničních diváků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události