Hokej

Obránce Galvas míří do NHL, podepsal smlouvu s Chicagem

Obránce Galvas míří do NHL, podepsal smlouvu s Chicagem
Zdroj: Profimedia

Novým kontraktem se může pyšnit také obránce Jakub Galvas. 21letý hokejista totiž podepsal dvouletou smlouvu s Chicagem Blackhawks.

"Je to splněný sen. Pracoval jsem dlouho, abych si tento moment mohl užít a pocit je to nádherný. Sportovně se jedná jednoznačně o nejlepší dny života. Nejprve dva góly za reprezentaci, následně kontrakt s Chicagem," prohlásil pro Sport Invest nadšený obránce Galvas, který naposledy působil ve finském Jukuritu.

Spokojený byl i jeho agent Roberta Spálenka. "S Chicagem jsme byli v kontaktu dlouhou dobu, společně jsme konzultovali také Kubův přesun do Finska. Možnost podpisu kontraktu v Blackhawks existovala již v loňském roce, ale trpělivost se stoprocentně vyplatila. Kuba se opět herně a fyzicky posunul, dohoda přichází ve správný čas," dodal agent Jakuba Galvase.


Související obsah


 

Nyní chce 21letý obránce zabojovat také o start na MS. "Je pro mě strašně těžké na toto odpovídat, start na šampionátu by byl dalším snem. Dělám každý den maximum a vím, že v tomto směru budu mít čisté svědomí. Zároveň vidím a respektuji kvalitu kluků kolem sebe. Nechám se překvapit a užívám si každý den," uzavřel hokejista pro Sport Invest.

Za Chicago válí také Dominik Kubalík a David Kämpf:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události