Fotbal

Arsenal chce po vypadnutí z EL koupit dopingového hříšníka

Arsenal chce po vypadnutí z EL koupit dopingového hříšníka
Zdroj: Profimedia

Arsenal prožívá velmi nepovedenou sezonu. V lize mu patří až deváté místo a vypadl ze všech možných pohárů, naposledy ve čtvrtek v semifinále Evropské ligy proti Villarrealu. Aby byli Gunners příští rok konkurenceschopnější a dostáli své pověsti, potřebují nutně posílit. Mezi tyče si vyhlédli brankáře Ajaxu Andrého Onanu, který si ale odpykává dvanáctiměsíční trest za užití nepovolené látky.

Londýnský klub má sice v bráně stabilní jedničku v podobě Bernda Lena, ale to se možná změní. Německý brankář sice tým mnoha klíčovými zákroky v zápasech podržel, ale také je schopný spáchat zcela zbytečné chyby, který Arsenal stojí důležité body.

Podle Charlese Wattse, který přispívá pro server Goal a má na starosti právě zákulisí Arsenalu, by se měl londýnský klub ucházet o kamerunského gólmana z momentálně nejlepšího týmu holandské ligy. Nicméně Onana má zákaz činnosti na dvanáct měsíců, protože byl usvědčen z užití furosemidu, který mu byl nalezen ve vzorku moči. Nesmí se tak zúčastnit soutěžního utkání do února 2022.

Pětadvacetiletý brankář se ale chce na začátku června proti trestu odvolat a Arsenal čeká, jak to dopadne. Rádi by za hráče nabídli 7 milionů liber (210 milionů korun) i přesto, že Ajax si ho cení na 12 milionů liber (360 milionů korun), ale smlouva mu příští rok končí, tak by byli ochotni slevit.

Související obsah

Aktuální jednička Bernd Leno zatím odchod z Arsenalu nechystá. „V klubu jsem velmi šťastný. Nevím, co bude v budoucnosti, ale jsem otevřený všemu. Ať už bych zůstal v Arsenalu, nebo zkusil nějaké nové dobrodružství. O budoucnosti teď ale nepřemýšlím, protože dva roky jsou ještě dlouhá doba,“ řekl německý brankář, kterému končí smlouva v červnu 2023.

Fotbalisté Arsenalu ukončili svoji pouť Evropskou ligou v semifinále

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události