Hokej

McDavid může překonat Gretzkého rekordy, říká Petr Nedvěd

McDavid může překonat Gretzkého rekordy, říká Petr Nedvěd
Connor McDavid a Petr Nedvěd -

Hokejista Connor McDavid zažívá další neuvěřitelnou sezonu, ve které opět dokázal vylepšit svá osobní čísla. V 52 odehraných zápasech nasbíral už 96 bodů, což mu dává průměr 1,85 bodu na zápas. Takovou statistikou se nikdo od sezony 96/97 pyšnit nemůže. „Connor hraje svoji ligu. Je úplně jinde než všichni ostatní,“ říká v rozhovoru pro Nova Sport Petr Nedvěd.

Edmontonu patří druhé místo v Severní divizi a na více než polovině gólů má podíl právě čtyřiadvacetiletá hvězda. Také si ho nesmírně cení. Od roku 2017, kdy mu bylo pouhých 20 let, je nejlépe placeným hráčem světa. Včetně bonusů si ročně vydělá 15 milionů dolarů, což je v přepočtu 325 milionů korun. Během sedmileté smlouvy si tak přijde na více než dvě miliardy. Svůj tým opravdu táhne i na ledě.


„Edmonton má na takovéto hráče čuch. Měli éru, kdy tam byl Gretzky, Messier, Jari Kurri a další velké hvězdy. Teď tam je Draisaitl a McDavid, takže je to takový menší hokejový market. Hlavním cílem McDavida je vyhrát Stanley Cup, což se mu zatím nepodařilo. Letos to třeba vyjde,“ říká Petr Nedvěd, který v Edmontonu nějakou dobu působil.


Nelze se tak ubránit srovnání, jestli může McDavid překonat i ty největší hvězdy historie. „Těžko říct. Já si nemyslím, že někdo překoná Gretzkého, co se týče nasbíraných bodů. Určitě ale může předskočit spoustu vynikajících hráčů. Musíme ale počítat s tím, že i on bude zpomalovat dřív, nebo později, protože nikdo není v hokeji nesmrtelný,“ upozorňuje stříbrný medailista z olympijských her v dresu Kanady.

Související obsah


Svou šanci zapsat se nesmazatelně do historie však McDavid podle Nedvěda určitě má. „Věřím tomu, že nějaké rekordy, které drží Gretzky, Lemieux nebo Jarda Jágr, má šanci překonat. To je reálné a na pořadu dne. Doufejme, že se mu takto bude dařit i nadále, protože je radost se na něj koukat.“

EDMONTON STANLEY CUP LETOS NEVYHRAJE

Sám Petr Nedvěd se s Gretzkym potkal i na ledě, tak může srovnávat. „V některých činnostech si jsou podobní. Je neuvěřitelné, v jaké rychlosti dokáže zvládat věci najednou. Když nabere plnou rychlost, tak je nezastavitelný. Což platilo i o Gretzkém, v tom dominoval,“ upozorňuje bývalý skvělý útočník.


Stanley Cup zatím v McDavidově sbírce úspěchů chybí, může se mu to podařit už letos v dresu Edmontonu? „Já bych jim to velmi přál, ale nemyslím si, že by měli tým, který je schopný vyhrát Stanley Cup. Na druhou stranu, každé 3-4 roky se objeví tým, který překvapí. Když máte hráče, jako je McDavid a Draisaitl, tak by nebylo překvapení, kdyby Stanley Cup vyhráli. Protože jsou nesmírně kvalitní. Ale třeba na pozici brankáře nejsou až tak silní jako jiné top mančafty. Ale je to můj názor a nechám se překvapit,“ predikuje Nedvěd.

McDavidova rychlovka! Na gól mu stačilo jen deset vteřin

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události