Opava se loučí s ligou, Plzeň uhrála s Příbramí pouze bod

O titulu ve Fortuna lize už je rozhodnuto. Nyní už je ale znám také první sestupující. Jsou jím fotbalisté Opavy, kteří potřebovali zvítězit ve Zlíně, ale pouze remizovali 1:1. Nedařilo se fotbalistům Plzně, kteří na domácím hřišti remizovali s Příbramí.

V úvodu zápasu byl lepší Zlín a hned v páté minutě trefil tyč hlavou Janetzký. Jenže skórovala Opava. Ve 20. minutě Hrabina poslal přesný pas po hraně vápna, míče se chopil Aleš Nešický a zakončil přesně pod horní tyč.

Opava měla další velkou šanci ve druhém poločase. Dedičovu hlavičku na brankové čáře zastavil Dostál a následná Nešického dorážka skončila na břevně.

Fastav tak trestal a srovnal krok. Tomáš Poznar šel do samostatného úniku, který zakončil přesnou střelou k tyči. Tento gól tak znamenal vyrovnání na 1:1 a jelikož skóre Opavští už neotočili, padají po třech letech do druhé ligy.

V zápase Plzně a Příbrami padlo hned šest branek! Jako první se hned v úvodu prosadili hosté. Hlavou se trefil Tomáš Pilík. O pár minut později to bylo 2:0, když se z velké dálky trefil Martin Nový.

V páté minutě prvního poločasu přišlo snížení domácích, když se po rohovém kopu trefil Jean-David Beauguel. Vyrovnáno bylo v 71. minutě, kdy se k dorážce dostal kapitán Jakub Brabec.

Velmi zajímavý pak byl nastavený čas. V první minutě se trefila Plzeň a vypadalo to, že budou brát tři body, když se z dorážky tentokrát prosadil Zdeněk Ondrášek. Ale závěrečné slovo měla Příbram. V šesté přidané minutě se z obrovské vzdálenosti trefil Filip Zorvan. Plzeň tak zůstává v tabulce pátá.

Naopak radovat se může Mladá Boleslav, která uspěla v Brně po vítězství 3:2 a definitivně si zajistila účast ve Fortuna lize i v následujícím roku.

Pojedenácté v řadě neprohráli fotbalisté Bohemians. Tentokrát na vlastním hřišti nedali šanci Liberci, který porazili 3:0. První gól dal z penalty Pulkrab, následně se krásnou patičkou trefil Necid a na závěr se prosadil utaženou střelou Hronek. Liberec tak odmítl šanci, aby se dostal před Plzeň.

Sobotní výsledky Fortuna ligy:

Zlín - Opava 1:1 (0:1)
78. Poznar – 20. Nešický.

Brno - Mladá Boleslav 2:3 (0:2)
Branky: 49. Pernica (pen.), 74. Přichystal – 6. Drchal, 38. Douděra, 47. Drchal.

Plzeň - Příbram 3:3 (1:2)
Branky: 45+5. Beauguel, 71. Brabec, 90+1. Ondrášek – 14. T. Pilík, 23. Nový, 90+6. Zorvan.

Bohemians 1905 - Liberec 3:0 (0:0)
Branky: 51. Pulkrab (pen.), 57. Necid, 81. Hronek.

Titul už minulý týden získala pražská Slavia:

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.