Tenis

Jak dlouho ještě budeme hrát v dešti? Djokovič zuřil na kurtu

Novak Djokovič se na postup do osmifinále turnaje v Římě nečekaně nadřel. Mladého Američana Taylora Fritze sice porazil ve dvou setech 6:3 7:6, ale utkání si pořádně zkomplikoval. Možná jen nedokázal udržet koncentraci, protože skoro po celou dobu zápasu pršelo a zkušený Srb nechápal, proč se v těchto podmínkách stále pokračuje. K přerušení zápasu došlo až těsně před koncem.

Novak Djokovič držel utkání pohodlně ve svých rukou. Za stavu 3:0 v prvním setu začalo v Římě lehce pršet, ale k přerušení zápasu nedošlo. Srb dotáhl sadu k vítězství 6:3 a velmi dobře vstoupil i do té následující, kdy čistou hrou vzal soupeři podání. Ten si ho sice dokázal vzít ve čtvrtém gemu zpátky, ale vzápětí o něj opět přišel.

Djokovič však nedokázal utkání za stavu 5:4 dopodávat. Jelikož déšť stále nepřestával, bouchly v horkokrevném Srbovi saze. „Jak moc chceš, aby pršelo, abys zápas konečně přerušil?“ křičel na rozhodčího. Ten na jeho slova dal a utkání bylo za stavu 6:3 a 5:5 na dvě hodiny pozastaveno.

Související obsah

Po návratu na kurt si už Djokovič zbytek zápasu pohlídal a druhou sadu dotáhl v tiebreaku. Soupeřem v osmifinále bude pro Djokoviče buďto Brit Norrie nebo Španěl Davidovich Fokina.


Podívejte se, jak Djokovič trefil na loňském French Open čárového rozhodčího.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události