Fotbal

Španělští giganti a Juventus v hledáčku UEFA, hrozí jim zákaz v LM

Španělští giganti a Juventus v hledáčku UEFA, hrozí jim zákaz v LM
Zdroj: Profimedia

Real Madrid, Barcelona a Juventus jsou posledními týmy, které ještě zůstaly v projektu Super Ligy. Pokud fotbalový projekt neopustí, hrozí jim zákaz startu v příštích dvou ročnících Ligy mistrů.

Poslední trio zůstalo z původní dvanáctky zakládajících členů Super Ligy. Dvojice španělských gigantů a italský velkoklub z Turína stále ještě ze soutěže oficálně nevystoupili. UEFA tak proti těmto klubům zahájila disciplinární řízení.

Všechny týmy, které ze Super Ligy vystoupily, včetně Anglické velké šestky, už jsou zpátky pod UEFA. S tou se dohodly, aby provedly všechny kroky v rámci jejich sil, a ukončila jejich působění v Super Lize. Ta už od svého představení čelilia kritikám ze všech stran. 

 

Související obsah

Real Madrid, Barcelona a Juventus čelí nátlaku a výhružkám, aby opustili a ukončili projekt Super Ligy. Ti ovšem slíbili vytrvat s tímto nápadem navzdory jeho více než značného odmítnutí. UEFA si je ale jista, že zbylé tři rebelující kluby, budou brzy přinuceni k odstoupení.

 

Související obsah

K situaci se vyjádřil i prezident UEFA Alexandr Čeferin.

"Kluby, které vystoupily z tohoto projektu, uznaly rychle svoji chybu a podnikly akce, které ukázaly jejich lítost a budoucí závazek Evropskému fotbalu. To stejné se nedá říci o klubech, které se rozhodli vyrtvat a zůstat v takvzané Super Lize a UEFA se s těmito kluby následně vypořádá."

V Super lize figurovala i Chelsea, její rozzlobené fanoušky musel dokonce uklidňovat Petr Čech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Noční výsledky NBA: Phoenix zaznamenal už 17. výhru v řadě

Brooklyn Nets –⁠ New York Knicks 112:110, Toronto Raptors –⁠ Memphis Grizzlies 91:98, Phoenix Suns –⁠ Golden State Warriors 104:96, Portland Trail Blazers –⁠ Detroit Pistons 110:92, Sacramento Kings –⁠ Los Angeles Lakers 92:117

Krátká zpráva

Newcastle stále čeká na první výhru, Leeds zapsal důležité tři body

Newcastle remizoval v utkání 14. kola na domácím hřišti s Norwichem 1:1 a zůstává nadále bez jediné výhry. Duel mezi Leedsem a Crystal Palace nabídl jediný gól, v nastaveném čase se z penalty trefil Raphina a Leeds získal drahocenné tři body.