Fotbal

Dnes se rozhodne. Sledujte finále německého poháru na Nova Sport

Dnes večer je na programu finále německého poháru mezi Lipskem a Dortmundem. Kdo nakonec zvedne trofej nad hlavu a kdo naopak skončí v slzách? Zápas můžete sledovat od 20:15 na Nova Sport 1 a Voyo.

Lipsko se do finále dostalo po boji s Werderem Brémy. Zápas musel dojít až do prodloužení, kde v nastaveném čase rozhodl o postupu do finále Emil Forsberg. To Dortmund měl v semifinále o dost lehčí práci. Ve svém zápase si poradil s druholigovým Kielem jednoznačně 5:0.

Pro oba týmy to bude možnost zisku jediné trofeje v této sezóně. Lipsko srdnatě bojovalo v lize o titul s Bayernem, ale na tým z Bavorska nakonec nestačilo. Co je může těšit, je alespoň jisté místo v příští sezóně Ligy mistrů. 

Související obsah

To Dortmund se v této sezóně spíše trápil. V Lize mistrů sice došel do čtvrtfinále, kde nakonec skončil na finalistovi Machesteru City ale v domácí lize se jim moc nedařilo. Byl dlouhou dobu na místech, která zaručovala pouze místo v Evropské lize.

Teď se ale tým z Vestfálska zvedl a tahá šňůru pěti vítězných zápasů v řádě. Momentálně se nachází na čtvrtém a zároveň posledním místě zaručující účast v příští sezóně Ligy mistrů o bod před Frankfurtem.

Související obsah

Poslední vzájemné utkání proběhlo minulý víkend. Dortmund v něm byl úspěšnější a vyhrál 3:2. Tento výsledek navíc znamenal jistotu titulu pro Bayern Mnichov. Lipsko tak má Dortmundu co vracet. Pro Juliana Nagelsmanna to navíc bude poslední možnost na zisk trofeje v Lipsku. Od příští sezóny se totiž ujme kormidla v Bayernu Mnichov.

Martin Šabart, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.