Plíšková utekla z tří mečbolů. Po boji postoupila do semifinále

Karolína Plíšková slaví svůj premiérový letošní postup do semifinále. Ve čtvrtfinále s Jelenou Ostapenkovou ale svedla dlouhou bitvu, kterou rozhodoval až tie-break třetí sady.

Rodačka z Loun měla přímo hororový start do zápasu. Nevycházelo jí absolutně nic a velmi rychle prohrávala 0:4. Pak se sice zvedla a srovnala na 4:4, jenže za stavu 5:4 pro Lotyšku přišla Plíšková o servis a v prvním setu bylo hotovo.

Ve druhém také jako první přišla o podání Plíšková, ale vzápětí si ho vzala zpět. Druhá sada byla vyrovnaná a opět se rozhodovalo až v závěru. Nejprve sice světová devítka nedopodávala do vítězství, ale na druhý pokus už se jí zadařilo.

Vše musel tak rozhodnout třetí set, ve kterém obě hráčky opět dvakrát přišly o servis. Šlo se tak do zkrácené hry, kde Plíšková naprosto dominovala a své soupeřce povolila pouze jeden bod.

V semifinále čeká na nasazenou devítku Chorvatka Petra Martiničová.