Fotbal

Tým Serie A oblékne dresy na podporu Black Lives Matter

Tým Serie A oblékne dresy na podporu Black Lives Matter
Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Parmy obléknout v duelu Serie A se Sassuolem speciální dresy. Ty budou podporovat hnutí Black Lives Matter (BLM) a půjdou tak proti rasismu, xenofobii a nenávisti.

Parma tradičně hraje v bílých dresech s černým křížem uprostřed. Nyní ale na svém Twitteru klub ukázal podobu dresů pro zápas se Sassuolem.

Komplet černý dres, který podporuje hnutí Black Lives Matter, představil ve videu i českým fanouškům dobře známý slovenský fotbalista Juraj Kucka.

Související obsah

"Každý z nás se musí podílet na boji proti rasismu. A to jak na hřišti, tak mimo něj," řekl americký majitel Parmy Kyle Krause. "V neděli oblékneme tyto dresy, abychom se kolektivně vyjádřili proti rasismu, xenofobii a nenávisti," pokračoval.

Hodně hrdý na svůj bývalý klub je ikona Parmy Lilian Thuram. "Cítím velkou hrdost na iniciativu Parmy. Na klub, kde jsem strávil hlavní část kariéry," prohlásil.

Italský celek také prodává limitovanou edici těchto triček. Od sestupu už jim to ale nepomůže, jelikož je na posledním místě s dvaceti body.

V poslední době se na podporu BLM často kleká. Na olympiádě tomu však tak nebude. V Tokiu zakázali politická gesta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události